Zawiecha kompa przez jave?

już kiedyś pisalem o tym problemie…

ale teraz mam pytanie …

jak mój komputer niechodzi przez powiedzmy 2 godzinki to 10 minut po włączeniu się zawiesza po restarcie działa już oki…gdy włacze komputer po godzinie od ostatniego wyłaczenia to się nie zawiesi…czy to może dziać się przez jAVE??? i czy mój komp może działać bez javy ???

Jeśli to w jakiś sposób zależy od czasu uruchomienia kompa, to wskazuje na uszkodzenie hardware’u - polecam sprawdzić zasilacz, czy ma odpowiednie napięcia (jak to zrobić - poszukaj na forum), sprawdż też czy kondenstory elektrolityczne na płycie głównej nie “spuchły” - one tez powoduja restarty.

Sama Java nie powinna mieć tu nic do rzeczy, chyba, że masz słaby komputer. Jeśli jednak podejrzewasz problemy z oprogramowaniem - zapuść komputer z jakiegoś Linux Live CD, np Knoppixa, albo Damn Small Linux - krótko się ściąga :slight_smile:

czyli komp jest pozostawiony na 2h bez pracy na nim :?: to może być spowodowane ze komputer nie może powstać z hibernacji lub stanu wstrzymania, nalezło by sprawdzić opcjach zasilania, panel sterowania-> opcje zasialania

http://voila.pl/rmsk7 może tutaj musze zmienic coś??? moze przez to się komputer zawiesza ??? gdy niebył długo włączony np . 2 godZiny …

Złączono Posta : 03.10.2006 (Wto) 23:56

wie ktoś może???

screen pokazuje ze opcje zaislania sa wyłączone, a co do Javy to sprawdz podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc