Zawiechy nawet po formacie!

Witam! Mam problem: miałem windowsa xp ale po pewnym czasie system zaczął się zawieszać lub też się zdarzało, że komputer sam się restartował. Potem zaciął się kompletnie i nie można było go włączyć a mianowicie napisał jeszcze jak się ładował ostatni raz, że brakuje plików config/system - pewnie system kompletnie siadł. Więc nie zostało mi nic jak sformatowanie dysku (dysk 180gb podzielony na 3 partycje) sformatowałem tylko c: Po instalacji znowu zawiesił się przy instalacji karty muzycznej-standardowo reset i od tego momentu nie mogę już włączyć systemu i także trybu awaryjnego.

Nie wiem co zrobić, czy to wina nie sformatowania wszystkich dysków? Czy może wina sprzętu?

Sprzęt:

Typ procesora AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+ 

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NS Pro (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394) 

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM) 

Karta wideo RADEON 9800 PRO (Microsoft Corporation) (128 MB) 

Karta dźwiękowa Creative SB X-Fi XtremeMusic/Platinum Sound Card 

Dysk fizyczny WDC WD1600JB-00GVA0 (149 GB, IDE) 

Drukarka HP Photosmart 8100 Series 

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional +SP 2

Jak macie jakieś pomysły będę wdzięczny! Pozdrawiam

Sprawdz pamięć programem Memtest86 3.20

Mam nagrać ten programik na dyskietkę i przy włączaniu komputera ma ją zbootować i sprawdzić pamięć ram! Dobrze zrozumiałem?

TAK :slight_smile:

Sprawdź:

  • pamięć

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

  • dysk, narzędziami producenta dysku

  • wymień taśmę sygnałową dysku na nową

  • coś kręcone w kompie ustaw na standard

Jesli nic nie pomoze to znaczy ze jak masz inta podlaczonego i formata robisz, to ci sie smieci do kompa dostaja. Jest tez inna opcja, ktora powoduje ze jesli nie masz WinXP z licencja to ci sie sytem wali bo Microsoft zrobil cos ze sytem operacyjny wariuje podczas aktualizaci cos sie dostaje do kodu i kopie dane w systemie. Spotaklem sie juz z paroma osobami co mialy juz takie cos.

Sprawdź też dysk twardy pod kątem bat sectorów.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte albo wylane.