Zawiesza komputer podczas gier

Witam. Mam problem z moim sprzętem, podczas gry na ekranie pojawiają mi się paski, z głośników wydobywa się bzzzzzz, i tylko reset ;/

Podczas starych gier (tony hawk 4, gothic 1,2, cs) - bardzo często

Podczaś ciężkich (far cry 3 - często)

Niezrozumiała kompilacja…

 

Problem najprawdopodobniej nie dotyczy systemu, postawiłem nowy system na osobnym hdd, i problem ten sam.

2 miesiące temu porzyczyłem od kolegi kartę graficzną Radeon HD 4870, problem występuje od początku. na poprzedniej (GeForce 9800GT) miałem problem z artefaktami i co miesiąc wygrzewałem ją w piekarniku aż “umarła”. też się zawieszała ale mniej.

 

Dzisiaj testowałem kartę w programie Funmark. Przez 20 min testu komputer się nie zawiesił, temperatura stale była 79-80 stopni, obciążenie GPU 99%

 

Konfiguracjia komputera:

Pamięć 2x GoodRam 1GB, 2x Corsair 1GB = 4GB

Zasilacz: Chieftec GPA 500s8 - 500W

2 dyski HDD Samsung i WD Caviar

Procesor: Intel Dual Core E5200 2.5GHz (podkręcony 3.0GHz)

System: Win7 64bit

a temperatura procesora ? sprawdzałeś ? wróć do fabrycznych taktowań na jakiś czas

programem OCCT sprawdź procesor

Taktowanie zwiększyłem jakiś tydzień temu, bo myslałem że zawiesza się przez małą wydajność. Przed zwiększeniem sytuacja tak samo się powtarzała. Przetestowałem programem OCCT

Temperatura osiągnęła maksymalną wartość 71 stopni.

Wykresy w załącznikach

post-247716-0-31781100-1386325068_thumb.

post-247716-0-65179300-1386325094_thumb.

post-247716-0-11825800-1386325096_thumb.

post-247716-0-53792200-1386325097_thumb.

procesor był wykorzystany w 90%, jakby było na 100% to temperatura by jeszcze skoczyła

taka temperatura nie powinna powodować problemów

czy po podkręceniu procesora zwiększałeś na nim napięcie? i czy ustawiałeś timingi oraz mnożnik ramu?

Zrobiłem to “po łebkach :)” zmieniając tylko wartośc FSB. Reszta pozostała bez zmian. Miało to na celu sprawdzenie czy te dodatkowe 500MHz rozwiążą problem. Tak jak pisałem wcześniej, raczej nie miało to wpływu na sytuację, gdyż przy domyślnych wartościach problem występował tak samo. Czy reset płyty głównej mógłby pomóc?

nieumiejętne podkręcanie procesora może bardziej zaszkodzić niż pomóc samo podniesienie taktowania szyny to mało bo należy ustawić timingi pamięci ram oraz podnosząc taktowanie szyny nie tylko się zwiększa taktowanie procesora ale pamięci ram również, za wysokie taktowanie z którym pamięci lub płyta sobie nie radzą będzie powodować niestabilną pracę, może też być potrzebne zwiększenie napięcia na pamięciach nie wykonanie tych czynności lub wykonanie ich błędnie spowoduje niestabilność pracy komputera

podsumowują zwiększając taktowanie szyny mogłeś tylko pogorszyć sytuacje ale na pewno nic to nie naprawi

za mała wydajność procesora nie objawia się nigdy wyłączaniem się gier jak procek ma za mała moc obliczeniową to gry będą chodzić wolniej czyli będą kratkować lub przycinać ale nie wyłączać, wyłączanie wskazuje na niestabilność części w komputerze, systemu lub sterowników

koniecznie zresetuj bios przywróci to ustawienia fabryczne które są najbardziej stabilne i na takich powinno się szukać dalej przyczyn zaistniałej sytuacji, można to wykonać przestawiając zworkę na płycie głównej lub wyciągając z niej bateryjkę na kilka minut po uprzednim odłączeniu komputera od napięcia

Reset biosa zrobiony, przy okazji odkurzyłem kompa. Z początku dwa razy wywaliło mi blue screena podczas korzystania z przeglądarki. Włączam grę i po 20 minutach grania bzzzzzzzzzz, czyli to samo. Co dalej?

jak był BSOD to tam pisze błąd i komunikat przydało by się wiedzieć co spowodowało błąd bo wróżką nikt nie jest

pomoże ci ten program http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/BlueScreenView.html

No to zamieszczam:

1: