Zawiesza mi komputer w czasie pracy w czasie grania 90% mn

Witajcie na początek krótko opisze błąd .

ostatni pod czas grania w battlefielda bad company 2 przywiesił mi się komputer , zrobiłem reset jak kazdy

potem wylaczylem komputer .

Na nastepny dzien włączam kompa by zagrać w Runes of magic , normalnie się włączył gra działa , ale po 10 minutach gry znowu sie przywiesil nic sie zrobic nie da a znajomych z ventrilo normalnie słyszę .

przeinstalowałem sterowniki karty graficznej , nic nie dało

W serwisie doradzili mi zrobic defragmentacje , zrobiłem grza przez godzine nie złapała laga potem po niecie buszowałem , i na wieczór wbiłem jeszcze raz i po 1 minucie gry lag …

myślałem nad formatem i reinstalem systemu ale gydyb to nie zadziałało …

mój sprzet

Windows 7 Ultimate

procesor : Intel Core i7-860 QuadCore, 2.8 GHz

ramy :4GB Kingston HyperX DDR3-1600MHz

płyta głowna : ASUS P7H55/USB3

karta graficzna :GeForce GTX 460 (Fermi),768 MB DDR5 192bit DX11

dysk twardy : 1000 GB SATA-II, NCQ 7200obr/min

Zasilacz: AXP AXP-630P12P 630W

kubus1024 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wygląda na problem sprzętowy.

Zobacz najpierw temperatury temperatury.

Jak dla mnie mas extra sprzęt do gier ja mam nieporównywalnie słabszy a mimo to Bad Company 2 działa elegancko (patrz podpis). Dlatego pierwsza myśl jaka mnie naszła masz jakiegoś antywirusa? Może ci się infekcja wdarła i system pod obciążeniem sie kaszani. Poza tym format zawsze się przyda a jeśli pomoże to miałeś jakiegoś nieproszonego gościa w systemie :wink:

Raczej wirusy nie powodują zwiech przy obciążeniu.

Skoro słychać ludzi z ventrilo, to komputer nie jest całkiem zawieszony. Kombinacja Ctrl+Alt+Del nic nie daje? Mogłoby to wskazywać na kartę graficzną.

Ściągnij sobie OCCT i zrób testy. Najpierw na CPU, jak nie będzie zwiechy, to uruchom test GPU.

zrobiłem format i system zainstalowałem ( szczerze mówiąc , format xp’ka i reinstal zajmował z 1-2 h , a tutaj 20 min w tym 1 min format )

obecnie aktualizuje gre (rom) zaras bf bad 2 zainstaluje i dam znac czy mi nie będzie łapał zawiechów

tutaj dokładni opis komputer (od nich kupiłem ) http://allegro.pl/i7-860-4gb-1600-1tb-g … 31932.html

////co do stanu z przed formatu

antyvirus : avast! Free Antivirus

ctr +alt +del nic niedawała …

myśle ze to przez aktualizacje systemu było

gry sa w fazie instalacji tak wiec jutro po 10 dam info czy mi nie zawiecha (troche trzeba testowac ^^)

Dodane 19.09.2010 (N) 8:47

Jednak dzis rano grąłem 40 min i to samo , wydaje mi sie ze to wina zasilacza …

///// przed chwila zrobilem test w occt

rubryka GPU :OCCT

ustawiłem rozdzielczosc 1280 x 1024

75hmz , FULL SCREEN , ERROR CHECK

i było to samo jak w grach mam …

Dodane 19.09.2010 (N) 19:49

teraz zacina mi się przy włączaniu systemu jak jest okno “ZAPRASZAMY” te kółeczko co tam tak miga to wgl sie nie rusza i juz nie wiem co jest grane chyba oddam go do serwisu …

Dodane 19.09.2010 (N) 20:47

poczytałem trochę na internecie duzo ludzi pisało ze moze to byc wina : ramu , karty graficznej lub zasilacza

dodam że karta graficzna byłe ciepła a uzywałem komputer 5 min …

jak na razie kostki ram sprawdziłem wyjmując i restartując komputer to samo było …