Zawiesza mi się komputer

Otóż zawiesza mi się komputer kiedy odpalam gre obojętnie jaką

Sprzęt:

System:

Windows Vista Home Premium 32 bitowy

Procesor:

Intel pentium 4 3Ghz 2 - rdzeniowy

Pamięć:

2,50 Gb ram DDR2

Karta Graficzna:

NVIDIA GeForce 7300le 256mb

Primo: Podaj model i nazwę zasilacza, oraz generowane przez niego napięcia na wszystkich liniach.

Secundo: Jak wyglądają temperatury procka i karty graficznej? Komputer zawiesza się natychmiast po włączeniu, czy po jakiś czasie gry?

Tertio: Pobierz z netu obraz Memtest+86, wypal na płytce i zabootuj z niej kompa. Jeśli masz więcej niż jedną kość pamięci, to musisz testować każdą pamięć osobno.

Cinque: Zawieszenie polega na “zastygnięciu” obrazu na monitorze, czy na wygenerowaniu BSOD?

PS. Temat nazwałeś bardzo konkretnie, naprawdę. =D>

Zasilacz: POWERFOX 350W Model: PF - 350PPC

jak moge sprawdzić lub gdzie się one znajdują te napięcia liń?

Temperatura: Procek - temperatura jest różna jak od 5 stopni do 38 Karta graficzna - 58 stopni

Jeśli chodzi o ten Memtest+86 to jak zbootować by wypaliło bo wypalenie to jest zgranie przez nero?

A komputer zawiesza się na zastygnięciu, że wszystko stoi w miejscu .

kuba1908 ,

W BIOS-ie, tudzież pobierz AIDA64 i tam z sekcji Komputer–> Czujnik wrzuć screena. :slight_smile:

Tak, wypalenie tudzież nagranie w Nero, ale jako obraz nie jako dane. :slight_smile:

Temperaturę także podaj z programu AIDA64, ta sama sekcja co napięcia.

To nie jest zasilacz, a wyrób zasilaczopodobny. Czym prędzej wymień. :slight_smile:

http://img338.imageshack.us/i/aiday.jpg/ to jest screen z aidy

A zawsze ten jak to ująłeś wyrób zasilaczopodbny dobrze mi służył.

A ten memtest moge wypalić na dvd ?

kuba1908 , a nie szkoda płyty?

Możesz na CD-RW i potem wiadomo co z płytką zrobić.

Zasilacze się psują, a wyroby zasilaczopodobne jeszcze szybciej. :slight_smile:

Masz procek w ciekłym azocie, że ma 8 stopni jedynie?

Temperatura procka szaleje raz ma te 8 a raz nawet i 40 stopni.

Jak poznać że zasilacz się zapsuł lub psuje powoli?

I ten memtest to mam rozpakować czy odrazu nagrać bo jak rozpakowywuje to jeszcze jest plik do rozpakowania?

Masz robić tak, by mieć przed samym nagraniem plik o rozszerzeniu ISO.

Najlepiej dokonać pomiaru napięć miernikiem, ale widzę, a raczej domyślam się, że jesteś młody i nie miałeś styczności z takim sprawdzaniem napięć, będziemy musieli polegać na czujnikach płyty głównej…