Zawiesza podczas instalacji


(Dupa) #1

witam, mam bardzo dziwny problem taki że nie mogę zainstalować na stacjonarnym żadnej dystrybucji linux (oprócz jednej). Dokładniej w każdej dystrybucji instalacja zawiesza się w czasie rozpoczęcia kopiowania plików. Próbowałem z Mandriva, Ubuntu, Slackware, Fedora, Mint i w każdej to samo czyli zawiesza w czasie instalacji, jedyna dystrybucja która dała się zainstalować jest KateOS 3.6. Wszystkie płyty mają prawidłowe sumy.


(BenderBendingRodriguez) #2

Może dysk Ci pada albo masz problemy z pamięcią RAM ? Innego wytłumaczenia nie widzę jeśli sumy ściągniętych obrazów są prawidłowe jak i sumy wypalonych płytek. Polecam rundkę memtestem

P.S. Jeśli masz dysk IDE to spróbuj przeczyścić wtyki i ponownie je wsadzić.


#3

Możesz też spróbować instalacji z nośnika USB. Pomocny będzie programik Unetbootin , dostępny na wortalu DP.


(ra-v) #4

Spróbuj wyłaczyć tryb oszczędzania energii w BIOSie oraz standardowo - spróbuj uruchomić instalator z wyłączonym ACPI. Jeśli pojawia się jakieś menu po włożeniu CD/DVD to należy wyedytować pozycję (chyba klawisz e ), a potem dodać na końcu linijki zaczynającej się od kernel wpis noacpi lub acpi="off". Następnie wciśnij b i zobacz co się dzieje.


(Dupa) #5

Próbowałem z noacpi ale bez zmian, wciąż zawiesza się podczas instalacji

Niestety płyta główna w stacjonarnym nie czyta bootowalnego pendrive.

Memtest poszedł bez problemów. Ale co ciekawe podobne zjawisko mam na laptopie, jednak w mniejszym stopniu bo np. ubuntu dało się zainstalować.


(nintyfan) #6

Libpata jest jeszcze wspierana przez jądro?

Jeżeli tak, to spróbuj uruchomić te LiveCD z pomocą Libpata(wygógluj). KateOS był jeszcze oparty na starych wersjach sterowników do obsługi dysków twardych. Podejrzewam, że przyczyną może być biblioteka do obsługi nowoczesnych dysków twardych.


(Dupa) #7

sam dysk na stacjonarnym jest starszym modelem, a o bibliotece skąpo piszą wiec przydała by się jakaś rada jak ją dołączyć


(Michal) #8

Nie podałeś nic na temat konfiguracji swojego komputera. Może winne są sterowniki karty graficznej, albo komputer się przegrzewa(instalacja to raczej dosyć wymagający proces)? Próbowałeś szukać po prostu w Google?


(Dupa) #9

tym tropem też próbowałem, instalowałem slackware mając nadzieje ze instalacja tekstowa co da ale bez zmian. A i jak pisałem problem też występuje na laptopie-oprócz najnowszego Ubuntu i Minta


(system) #10

Slack to bardzo dobra i stabilna dystrybucja. Zdecyduj się czy występuje tylko na jednej dystrybucji czy na dwóch.


(Dupa) #11

Dokładniej na laptopie da się zainstalować Ubuntu i najnowszy Mint, reszta też się zawiesza. Na stacjonarnym zawieszaja się nawet płytki z gazet z dystrybucjami.