Zawiesza podczas instalacji

witam, mam bardzo dziwny problem taki że nie mogę zainstalować na stacjonarnym żadnej dystrybucji linux (oprócz jednej). Dokładniej w każdej dystrybucji instalacja zawiesza się w czasie rozpoczęcia kopiowania plików. Próbowałem z Mandriva, Ubuntu, Slackware, Fedora, Mint i w każdej to samo czyli zawiesza w czasie instalacji, jedyna dystrybucja która dała się zainstalować jest KateOS 3.6. Wszystkie płyty mają prawidłowe sumy.

Może dysk Ci pada albo masz problemy z pamięcią RAM ? Innego wytłumaczenia nie widzę jeśli sumy ściągniętych obrazów są prawidłowe jak i sumy wypalonych płytek. Polecam rundkę memtestem

P.S. Jeśli masz dysk IDE to spróbuj przeczyścić wtyki i ponownie je wsadzić.

Możesz też spróbować instalacji z nośnika USB. Pomocny będzie programik Unetbootin , dostępny na wortalu DP.

Spróbuj wyłaczyć tryb oszczędzania energii w BIOSie oraz standardowo - spróbuj uruchomić instalator z wyłączonym ACPI. Jeśli pojawia się jakieś menu po włożeniu CD/DVD to należy wyedytować pozycję (chyba klawisz e ), a potem dodać na końcu linijki zaczynającej się od kernel wpis noacpi lub acpi=“off”. Następnie wciśnij b i zobacz co się dzieje.

Próbowałem z noacpi ale bez zmian, wciąż zawiesza się podczas instalacji

Niestety płyta główna w stacjonarnym nie czyta bootowalnego pendrive.

Memtest poszedł bez problemów. Ale co ciekawe podobne zjawisko mam na laptopie, jednak w mniejszym stopniu bo np. ubuntu dało się zainstalować.

Libpata jest jeszcze wspierana przez jądro?

Jeżeli tak, to spróbuj uruchomić te LiveCD z pomocą Libpata(wygógluj). KateOS był jeszcze oparty na starych wersjach sterowników do obsługi dysków twardych. Podejrzewam, że przyczyną może być biblioteka do obsługi nowoczesnych dysków twardych.

sam dysk na stacjonarnym jest starszym modelem, a o bibliotece skąpo piszą wiec przydała by się jakaś rada jak ją dołączyć

Nie podałeś nic na temat konfiguracji swojego komputera. Może winne są sterowniki karty graficznej, albo komputer się przegrzewa(instalacja to raczej dosyć wymagający proces)? Próbowałeś szukać po prostu w Google?

tym tropem też próbowałem, instalowałem slackware mając nadzieje ze instalacja tekstowa co da ale bez zmian. A i jak pisałem problem też występuje na laptopie-oprócz najnowszego Ubuntu i Minta

Slack to bardzo dobra i stabilna dystrybucja. Zdecyduj się czy występuje tylko na jednej dystrybucji czy na dwóch.

Dokładniej na laptopie da się zainstalować Ubuntu i najnowszy Mint, reszta też się zawiesza. Na stacjonarnym zawieszaja się nawet płytki z gazet z dystrybucjami.