Zawiesza sie i problem z właczeniem

Witam!

Kupiłem wczoraj komputer(tzn.siostra).Chciałem jej zainstalować win XP pro .Były straszne problemy.Komputer zawieszał się.Koledzy powiedzieli ze to wina płyty więc pożyczyłem.Win XP pro Sp3 ale dzieje się to samo.Komputer zawiesza się.I to nie w tym samym miejscu.W końcu po kilku godzinach walki win zainstalowałem.Wgrałem również sterowniki, iplusa.Zacząłem siostrzeńcowi instalować Fife09 i to samo.Po pewnym czasie komputer się zawiesił i nic nie idzie zrobic.Zresetowałem i problem z włączeniem.Strasznie długo idzie sygnał na monitor itd.Objawy są następujące: zawiesza się,problem z włączeniem(zawiesza się w chwili gdy wyświetli się producent płyty głownej lub gdy wyświetli się informacja veryfieing…DMI pool data…itd)

Komputer jest nowy.

Płyta -Gigabyte Ga-M56-53

Procesor AMD Athlon 64x6000+AM2

Pamięć DDR2 2GB/PC800/ kingston

grafika GF 9600GT 512/256 bit gainward

dysk twardy samsung 250GB sataIINCA

Co może być przyczyna?Co zrobić?Kompletnie się na tym nie znam.

Zobacz czy radiator jest dociśnięty na procku i czy w ogóle jest na nim pasta termo przewodząca.

Proponuję skombinować pamięć np. od kolegi i wtedy sprawdzić. Ostatnie kingstony są niestety raczej kiepskie, na 100 szt ostatnio kupionych 9 zupełnie nie odpaliło…

A jak myślicie jakbym poszedł do sklepu gdzie go kupowałem i powiedział w czym rzecz?Jak oni podejdą lub jak powinni do tego podejść?Komputer był odebrany w sobote a kupiony w piątek.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

jeżeli jest możliwość pójścia do sklepu - to bez względu na efekt = WARTO

Jeszcze jedno pytanie.Czy to bedzie problem mechaniczny?czy problem z moimi umiejetnosciami instalacji win?Tylko podkresle ze zawieszal sie juz na poczatku instalacji

Raczej nie. Jak pisali koledzy albo chłodzenie albo pamięć.

ja obstawiam procesor i pamięć. Jeśli masz takie problemy przy instalacji, instalki się sypią to coś z mechanizmem pamięci wirtualnej gdzie w zasadzie kluczowe role odgrywają procesor pamięć dysk. Może być pamięć na x sektorach walnięta i raz może być okej a 2 razem trafić na uszkodzony sektor i reset z miejsca albo blue screen :slight_smile:

Dziekuje za podpowiedzi.Zanioslem komputer do sklepu.Odbor po godzinie i swierdzono ze zostala wymieniona plyta glowna.Ale co i jak to nie wiem.Wszystkiego dobrego z okazji swiat.