Zawiesza sie Instalacja Windows 7 na nowym PC

Witam, kupiłem nowy komputer bez systemu żeby zaoszczędzić…próbuje wgrać na niego Windows 7 ale gdy instalator startuje tzn pojawia sie okno wyboru Jezyka itp. zawiesza sie…martwy zupełnie myszka nawet sie nie śiweci zero reakcji…

zobacz z pena 

https://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL

Też próbowałem z nośnika usb i to samo, próbowalem też wypiąc jedną kośćpamięci RAM…nadal to samo…

Jakim programem bootujesz pendrive? Być może źle jest zbootowany pendrive.

Jaki proc. płyta główna ? gdzie kupiłeś ?miałem podobnie, okazało się że coś jest nie tak z uefi, jeden reinstal biosu i uefi, drugi trzeci i nic, w koncu odesłałem przysłali inny model i śmiga do tej pory

Procesor AMD A4-4020 2x 3.20 - 3.40 GHz

Konfiguracja jak w tamtym moim, możliwe scenariusze

albo kontroler sata jest wadliwy  (spróbuj pod innymi wejściami)

albo jest problem z slotem ram (przełóż kość w  inny slot) i spróbuj ponownie

albo w ostateczności zaktualizuj bios

ja brałem flashtoola i “osy biosu” z oficjalnego forum msi, chyba nie naruszę regulaminu jeśli Ci wyślę linki na pw

jeśli nie chcesz bawić się w tego typu zabawy to jeśli możesz to zwróć procka i płytę główną i weź coś innego na innym sockecie nie na fm2 bo mnóstwo  osób ma z tym problemy

Odgrzewam trochę bo głupia sprawa - miałem to samo i walczyłem z tym cały dzień dzisiaj. Problem okazał się przynajmniej u mnie mega banalny. aby przejść dalej próbowałem klikać i wciskać enter na przycisk DALEJ i tak pół dnia, do tego jeszcze kilka różnych kopii windowsa sciągnąłem z internetu i wszystkie próbowałem odpalić z USB, linuxa odpalałem i było ok a windows za każdym razem stawał na wyborze języka.
Okazało się że w tym miejscu myszka po prostu mimo że przesuwała kursor to nie działała i przyciski Dalej się nie podświetlał, jak kliknąłem tabulatorem z klawiatury to zaskoczyło, ale pół dnia w plecy i tak. Natomiast warto sprawdzić czy to nie jest przyczyną :slight_smile: