Zawiesza się komputer za każdym razem

Za każdym razem jak włącze komputer i trochę na nim popracuje to w pewnym momencie kursor myszki staje się nieruchomy i komputer się zawiesza, na nic nie reaguje a światełko HDD na obudowie cały czas się świeci. Proszę o pomoc nie wiem już co zrobić :cry: :cry: :cry:

Za pomoc mogę dać nagrodę tylko mi pom u żcie

a jakie jest użycie procka przy tym jaki masz system i komp

PS.jaka jest nagroda?? :smiley:

wlasnie jaka nagroda hihihihi :smiley: :smiley:

podaj nam jakie masz temperatury w speedfanie np.

i obciazenie procka w normalnej pracy np

w notatniku

Pentium4 1.5 GHz, 256 RAM, 120GB dysk, Geforce 2 MX400 (czy jakoś tak), Windows XP Home Edition Service Pack 1

Użycie procka waha się od 3 do 15 %

jeszcze temperatury nam potrzebne jak sa oki >>

to przegrzanie kompa odpada

zostaje skan AV,BHQ czy Ad-Aware

potem czysttki w rejestrze Jv16PowerTools,RegCleaner wszystko na vortalu

jak to niepomorze Log Hijack i bedziemy dalej myslec

mam nadzieje tylko ze zasilacz ci niepada np.

chodz cos mnie tak za tym ciagnie jakas intuicja

ewent. jakis konflikt sprzetowy w przerwaniach IRQ

Nie znam się na tym, ale proszę tylko o pomoc w rozwiązaniu tego incydentu

Po przeskanowaniu skanerem on-line mam taki rezultat:

scan.JPG

ten screen to jest test zabezpieczenia Twojego komputera przed atakami z zewnątrz (w wielkim uproszczeniu test zapory ogniowej) IMHO który strasznie blado wypadł dwa wysokie ryzyka. Kliknij na zakładkę virus detection i tam przeskanuj kompa pod kątem obecności wirusów.

czy wyskakują Ci jakieś błedy związane z systemem, sprwdz czy nie masz konfliktu sprzętowego.

Ale jak już mi się komputer zawiesi to najciekawsze jest to, że robie reset i po ukazaniu się loga z Windows XP i tym paskiem ktury się ładuje ekran staje się czarny i nic się nie dzieje :shock: I znowu musze wciskac reset i już jest dobrze lecz po jakimś czasie pracy na kompie znowu się zawiesza tak samo jak opisałem to w pierwszym moim poście. Co robić ?? Ludzie pomocy !!

Miałem ten sam problem, że system się zawieszał, a po restarcie przy ładowaniu czarny ekran i nic tylko ponowny reset. Już nie pamiętam dokładnie co zrobiłem, może skaner antywirusowy i adware pomoże, pamiętam że u mnie po kilku dniach wszystko wróciło do normy, po skanu i zainstalowaniu skanera Avast. Od tamtego momentu nie mam, żadnych problemów. Pozdrawiam.

co to jest ??

i z kąd mam wiąść:

Adware Se program usuwający szpiegujące nas oprogramowanie.

:arrow: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=107&t=55

Aha i jeszcze coś zauważyłem także, że kiedy pracuje na kopmuterze i ruszam kursorem i wogule to sie nie zawiesza tylko jak pozostawie go w spokoju to wtedy jest ten okropny blok :roll: :roll: :roll:

Program Avast jest dostępny na tej stronie:

http://www.avast.com/eng/down_pro.html

Znajduje się tam też wersja w języju polskim :smiley:

A powiedz jeszcze,od jakiego czasu masz owy problem?? Była robiona jakaś reinstalaka wina? Mialem taki problem na Win98 ale na Xp nigdy się z tym nie spotkałem. Przeskanuj kompa jeszcze tym : http://skaner.mks.com.pl/skaner.html

Ale apropo właśnie tego skaneru mks_vir: jak skanuje kompa tym skanerem, uruchamiam go zostawiam kompa w spokoju żeby przeskanował i po jakims czasie właśnie się zawiesza :shock:

To skoro mówisz,że gdy coś robisz myszką,to nic się nie zawiesza,to włącz powyższy skaner i baw się w tym czasie czymś co wymaga ruchów myszką. :smiley:

Temat zostaje czasowo zamknięty z powodów Regulaminowych.

Warunkiem odblokowania jest podanie przez Autora nowego

linka do zmniejszonego screen’a na moje PW.

Update:

Odblokowuję topic i mam nadzieję, że SSij.PiTeR

spełni moją prośbę o zmianę wielkości wklejonego screena.