Zawiesza sie na logo "Asus"

Witam mam mały problem nie wiem czy pisze w dobrym temacie ale nie mogłem znaleźć na forum odpowiedniego tematu więc problem jest następujący jakiś czas temu przyszedł do mnie brat z prośbą że mu komputer się popsuł nie znam się za bardzo ale na pewno lepiej niż on po odpaleniu kompa wyświetla się logo Asus i nastaje bezczynność komputera nic się dalej nie robi. ciągle loga Asus jedyne co mogę zrobić to wejść do Biosa itd Komputer jest to NTT nie wiem jaki dokładnie ale ma takie parametry:

Płyta główna: ASUS P5KPL-AM

Procesor:Intel Dual core chyba 2x2.4ghz

Grafika:Zintegrowana

Pamięć:1GB DDR2

Dysk Twardy:z tego co pamiętam to albo 250gb albo 320gb

Napęd:Dvd nie wiem jaki dokładnie

Wybaczcie ze nie wiem jakie dokładnie są parametry ale komputer od jakiegoś czasu leży w piwnicy a brat ma nowy komputer ale jak bym go naprawił bym dał młodszemu rodzeństwu :stuck_out_tongue:

Proszę o pomoc.

Odłącz wszystko od płyty głównej oprócz procesora z chłodzeniem, pamięci w jednej kości i grafiki. Zasilanie ATX + pomocnicze dla płyty. Napędy, dyski, karty dodatkowe, urządzenia USB i reszta - wypad. Jeśli komputer nie wstanie to któryś z tych elementów zawodzi.

Sprawdź czy chłodzenie procesora i zasilacza działa (czy wentylator kręci się po włączeniu PC).

Czy wszystkie wtyczki są dobrze dociśnięte i czy nie ma oznak uszkodzeń fizycznych podzespołów lub uszkodzonych kondensatorów.

Zresetuj BIOS do ustawień fabrycznych zworką lub poprzez wyciągnięcie baterii. Ewentualnie z poziomu BIOSu skoro masz do niego dostęp (Load Default Features).

Sprawdź kolejność bootowania czy BIOS nie szuka zbędnych urządzeń przy starcie (na domyślnych ustawieniach tak nie powinno się dziać).

Jeszcze pytanie, czy komputer nie wydaje z siebie jakiś dźwięków (pisków) przy starcie?

Możesz próbować na początek załadować ustawienia optymalne w biosie, resztę jak kolega wyżej radzi :wink:

Witam dziś zrobię te czynności co kolega napisał jednakże na niektóre znam odp wentylator procesora chodzi oraz wentylator obudowy dodam ze brat kiedyś czyścił go i nie założył obudowy i tak był ciągle otwarty przez długi czas mogło to wypłynąć negatywnie na komputer ?

Otwarcie obudowy nie szkodzi, tyle że sprzęt bardziej się wtedy kurzy (nie mówiąc co się dzieje gdy ma się psa/kota domowego) i jest bardziej narażony na uszkodzenie mechaniczne (przypadkowe uderzenie przedmiotem lub nogą) oraz drgania (mniejsza sztywność obudowy). W tym przypadku generalnie dużej różnicy otwarcie obudowy nie robi.

Niestety nie mogę go dziś sprawdzić bo jest u brata w piwnicy a niestety go dziś nie ma jest w pracy ale jutro go znajdę

Dodane 23.08.2011 (Wt) 23:06

Up

Witam odpaliłem go dziś wyjąłem tą bateryjkę sprawdziłem czy wszystko jest prawidłowo podpięte i jest ale komputer zachowuje się jak wcześniej mówiłem ;/ do biosa jednak nie da sie wejśc bo wyskauje takie okno : DSC00154.JPG

zrobiłem zdjęcia niesetny w małej rozdzielczości ale da się czegoś doczytać może to być winna płyty głównej ?

DSC00152.JPG

DSC00153.JPG

DSC00154.JPG

DSC00154.JPG

Jeszcze raz przepraszam za tą rozdzielczość ale zapomniałem zmienić na większą ;/

Proszę o pomoc !