Zawiesza się system:(

(Konradlfc) #1

Od dłuższego czasu zawiesza się system ale tylko na stronach internetowych lub wtedy gdy coś sciągam.Wymieniłem zasilacz bo tam ten miałem za słaby sprawdzaliśmy temperatury wszystko jest w porządku więc sprzęt jest ok w 100%.Ja widzę przyczynę w moim programie od Internetu radiowego mam RT2400 Wireless Lan Card Ralink zawsze gdy robie rescan aby wyszukał mój serwer abym mógł sie połaczyć to się zawiesi i jest dziwny piskliwy dżwięk.To samo jest gdy gram na sieci zawiesi się i jest powtarzający się dzwięk ratuje mnie tylko reset.Aha jak gram normlanie lub też oglądam filmy cały dzień lub nie używam internetu jest wszystko ok.

(flaszer) #2

Uważaj z zasilaczem, bo zaraz ktoś Ci powie, żeby go wymienić od razu :smiley: Wg mnie, tak jak sam piszesz, jest to kwestia zmiany oprogramowania do Ralinka, spróbuj nowszą wersję lub tą dołączoną z urządzeniem. A pozatym możesz też podać model urządzenia to coś się wymyśli.

(Konradlfc) #3

RalinkRT2460.exe taką mam instalke ,ale dziwi mnie jedna rzecz mam sterowniki D-Link a system nie chce ich odnalesc i nadal instaluje sterowniki od Ralinka.

(Mztswk) #4

Próbawałeś ustawić swój profil? Wpisałbyś swój nadajnik SSID i nie musiałbyś szukać za każdym razem.

Spróbuj ze sterownikami dołączonymi do karty u mnie działają bez zarzutu.

(Konradlfc) #5

Klikam na Ralinka ->Profile->Ad i dalej nic nie robie bo nie wiem co ;/ co mam wpisać w tym SSID? jak poustawiać Power Saving Mode,Network Type i w tej drugiej zakładce? i czy to wógle coś da?

(Mztswk) #6

SSID -> wpisz nazwe nadajnika (np. ja mam borek), reszta bez zmian.

Przekonamy się czy coś da, przynajminej nie będzie musiał szuakć za każdym razem swojego nadajnika, tylko automatycznie połączy.

(Konradlfc) #7

wpisałem zrobiłem Activate pokazała mi się zielony znaczek chyba pozytywny i zrobiłem ok,ale nie widzę ile procent jaka łączność albo coś w tym stylu piszę tylko:

Chanel-> 1

Authentication-> Open

Encryption-> Not Use

Network->Infrastructure

Jednak nic to nie pomogło;/ .ale ja mam od swojego usługodawcy zainstalowane jeszcze Jotabajt bez tego net mi nie chodzi.

(Mztswk) #8

Ja mam tylko ten program (RT2400) do obsługi tej karty. Nic chyba więcej nic nie poradzę. Zadzwoń do swojego providera, powinien pomóc.

(Konradlfc) #9

ale zawiesza się przez ten program? jest to mozliwosć taka czy to może być co innego?

(Konradlfc) #10

Panowie no pomóżcie jakoś za każdym razem gdy wymuszam od mojego neta większej pracy zawiesza się np. Gdy chcę obejrzeć mecz na Sopcaście dochodzi do 30% zawiesza się robie rescan w Ralink zawiesza się jaka może być przyczyna?? z góry dziękuje:(

EDITT: Ktoś mi kiedyśnapisał,że przyczyna tkwi w pliku systemowym ntoskrnl.exe ale po uruchomieniu systemu nie wyskakuje żaden taki błąd.