Zawieszająca się myszka

Witam

Od około 3 dni mam taki problem ze myszka mi sie zawiesza, nie tylko w grach ale i w windowsie. Aby myszka znowu zaczęła działać muszę ją odłączyć i podłączyć ponownie. Wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu. Myszka to Logitech MX510. Podłączona pod port USB, myszkę podłączałem pod kilka portów i to samo co jakiś czas sie zawiesza i muszę ją odłaczyć i podłączyć ponownie.myszka ma około półtora roku już chyba straciła gwarancje. Pytanie czy to coś z portami usb dzieje się nie tak czy to coś siedzi w myszce. Aha jakieś 2 tyg temu miałem format więc komputer raczej czysty, ale i tak skanowałem programem NOD32 i nic nie wykryło.

Dziekuje i Pozdrawiam

Przestaje działać od tak czy może towarzyszy to np. wyjściu ze stanu wstrzymania lub hibernacji? Sprawdź ustawienia oszczędzania energii dla tego urządzenia USB (właściwości urządzenia w menadżerze urządzeń).

Spróbuj wyłączyć zarządzanie energią dla koncentratora USB (jeżeli to laptop, to może to spowodować szybsze rozładowanie baterii, a tym samym krótszą pracę na baterii):

Aby wyłączyć zarządzenie energią dla koncentratora USB, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

  2. Wpisz polecenie devmgmt.msc w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.

  3. Rozwiń węzeł Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, a następnie wykonaj następujące kroki w odniesieniu do każdego głównego koncentratora USB uwzględnionego na liście:

a. Kliknij prawym przyciskiem myszy główny koncentrator USB, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

b. Kliknij kartę Zarządzanie energią.

c. Kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii, a następnie kliknij przycisk OK.

Źródło: Microsoft Support

Daj znać czy pomogło.

Pozdrawiam.

To zwykły PC, nie laptop.A myszka sie zawiesza od tak grając lub w windowsie. Odznaczyłem ‘ptaszki’ przy “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”

Tak szybko nie dam odpowiedzi czy pomogło, ponieważ ten błąd raz wyskoczy raz nie dzisiaj np mi 2 razy sie pojawił a wczoraj było wszystko w porządku. Jak coś to będę pisał i ponawiał prośbę.

Dzięki Pozdrawiam

na myszki Logitech powinna być gwarancja 24/36/60 miesięcy, przynajmniej w dobrych sklepach

czy problem zaczął występować nagle? może myszka upadła, itp.

masz możliwość sprawdzenia na innym kompie?

Odznaczyłem te wszystkie rzeczy z zarządzania energią ale błąd wyskoczył ponownie dzisiaj. Wiem wiem że na te myszki jest taka gwarancja ale to jest juz moj drugi mx510, a gdy tego kupowałem to był już bardzo kiepsko dostępny. W wiekszych sklepach nie widzialem go w ogóle w internecie były tylko używane i dopiero go znalazłem w małym sklepie komputerowym na osiedlu obok. Jeszcze sprawdzę gwarancje jak ją znajde czy na pewno jest 12miesięcy. Mam nadzieje ze sie mylilem t ogo wymienie :slight_smile:

Nie, nie myszka nie spadła mi nawet ani razu odkąd ją mam:) zaczęła sie zawieszać tak nagle podczas jednej z gry, a teraz czasami sie zawiesza podczas zwyklej pracy w windowsie i to nawet komputer nie jest mocno obciążony, bo teraz zawiesiła mi sie zaraz po starcie systemu.

Niestety nie mam na razie możliwości sprawdzenia na innym komputerze

Pozdrawiam