Zawieszające się Gry. Co jest winą?#nieaktualne

Moj problem roznosi sie o zawieszające sie gry.

Mianowicie tytuły Battlefield 2, Gothic 2, Mafia, SW-Empire at war (to co mam aktualnie zainstalowane) po pewnym czasie Nagle sie zawieszaja. staje obraz, żadnych dzwięków. komputer nie reaguje na zadne działania (prucz reset). w krytycznych przypadkach gasnie monitor czasami pojawia sie jeszcze inny błąd. Nagle gasnie monitor podczas grania, ale dzwięki z gry zostają. Kiedy włączam monitor pojawia sie komunikat:

No signal input

kiedy wykonuje kombinace [ALT] + [TAB]

pojawia sie obraz pulpitu zaś gra jest na pasku start. w wiekszości przypadku jak klikam na gre ona spowrotem wraca i działa normalnie :?

problem zaczął sie pojawiać jak wymieniłem starego uszkodzonego Radeon9200se na Radeon 9600pro (nowy ze sklepu). owe “jaja” nasiliły się po zmianie sterowników ze sterów producenta na sterowniki Omega drivers

system po formacie problem nie znikł.

konfiguracja sprzętowa:

P4 2.26ghz

GodRam 512mb 333mhz

Gigabyte Ati Radeon 9600pro

ASRock P4VT8+ (płyta była po zwarciu ale działa. jedyny mankament to brak podtrzymywania bios’u przez baterie)

jak zaradzić tym błędom.

ps. dodam że np. Need For Speed Most Wanted Działa normalnie (zadnych błędów)

Rozwiązanie jest proste.

Sterowniki Omega nie radzą sobie z niektórymi kartami Radeon. Objawem jest resetowanie akceleratora czyli te zastoje bądź zawieszanie sie komputera.

Proponuje zainstalować sterowniki NGO które są wydajniejsze i stabilniejsze w grach.

Pobrać możesz je ze strony.

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1596

w sterownikach Omegi jest opcja Soft-mode 9500. R9600pro jest na konstrukcji r9500 wiec powinno działać. pozatym moj kolega ma identyczną kartę i te same sterowniki i Zadnych problemów nie ma. mimo to sprawdzę inne sterowniki.

—edit—

Zmieniłem sterowniki na Catalyst’a i wszystko działa :o

spadła mi liczba FPS w gram średnio o 10 ale błędy wyeliminowane :slight_smile:

dzięki :slight_smile: