Zawieszające się gry, problem ze sterownikiem nv4_disp

Mam problem z wszystkimi grami. Po kilku czasem kilkunastu minutach grania komputer poprostu zawiesza się. Czasami pojawia się komunikat “Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy ponownym rozruchu zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu firmie Microsoft.”. Ale to tylko czasami jednak gdy gra staje słysze dźwięk pojawiającego się komunikatu. Nawet gdy on się pokaże to i tak nie mogę kliknąć OK bo myszka się nie rusza. raz gdy mi się to udało był bluescreen. Na Viście nie ma problemu z tymi samymi grami. próbowałem reinstalacje sterowników, wykorzystałem Driver Cleaner. Format nic nie daje. W sklepie powiedziano mi iż ze sprzętem jest wszystko w porządku. Mam system Windows Xp Home Edition + SP2 i najnowsze aktualizacje. Gry które instalowałem i problem występował:

Cod 4, Gta SA, Mafia, Wiedźmin, CMR Dirt, NFS ProStreet. Wszystkie te gry są orginalne.

Sprzęt:

Galaxy GF 8600 GE 256 MB DDr3

Intel Core 2 Duo e6600

Asus P5B-e

4 x 1 gb RAM Patriot 800

Seagate 250 gb

Zasilacz CoolerMaster 550W.

2 systemy vista Home Premium i XP (przy samym XP problem też występuje)

proszę Was o pomoc.

Sprawdź pamięci czy nie są uszkodzone np. tym programem.

Gdy próbuje sprawdzić cały ram pojawia się taki komunikat:

beztytuuqh4.th.png

Nawet na Viście która widzi cały ram jest to samo.

Zainstalowałem najnowsze biblioteki directx i odziwo gra się nie zawiesiła tylko popsuła się grafika (w grze oczywiście)

screen: http://img176.imageshack.us/my.php?imag … tuumj5.jpg