Zawieszające się sterowniki nVidia 158.18

Witam, otóż jak w temacie, każdorazowo podczas uruchamiania systemu Vista informuje mnie o tym iż sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał już sprawność. Próbowałem już na wielu wersjach sterownika ale bez powodzenia. Problem ten jest dla mnie uciążliwy, gdyż wydłuża czas uruchamiania systemu. Mój konfig: Vista Home Premium 32bit, Athlon 64 3000+, GA-K8NS, 2GB RAM, GeForce 6800 GS Extreme,Proszę o pomoc lub info czy ktoś również spotkał się z tym problemem. Pozdrawiam

W jaki sposób instalowałeś sterowniki ?

Jakie dokładnie, przeznaczone na xpka czy na vistę ?

Sterowniki dedykowane dla Visty 32 bit. Instalowałem je jak zwykle. Klikam, system ochrony prosi o potwierdzenie i dalej już zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Na sterownikach, które system sciągnął razem z aktualizacjami wszystko działało poprawnie.

No to odinstaluj te co instalowałeś, a zainstaluj te z windows update :slight_smile:

Gdyby było tak dobrze to bym to zrobił. Te sterowniki od nVidii dają jednak bardzo duży wzrost wydajności w grach…

Czy podczas instalacji jesteś na koncie administratora?

Chodzi o to czy uruchamiam instalator jako administrator? TAK.

Nie… czy twoje konto jest jako administrator? bo plik z prawami administratora to jeszcze nie wszystko. Spróbuj odinstalować. Przeczyścić rejestr np. Jv16 PowerTools http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178 , a potem z powrotem zainstalować ten sterownik.

No i niestety nie pomogło. Postawiłem nawet system od nowa. Przez pewien czas działało dobrze i znowu lipa. Hieh :frowning: chyba zbytnio się pośpieszyłem z kupnem tej Visty…

?? Wirusa może masz?

Raczej nie, bo system nowy… Sądze raczej że przyczyną może być AQQ i KAV 6.0. Do czasu gdy ich nie instalowałem system działał sprawnie i szybko. A zauważyłem że problem pojawia się po instalacji tych aplikacji. Jednak nurtuje mnie jedna rzecz, po odinstalowaniu AQQ i Kasperskiego system nie wraca do normalnego działania. Komunikat o zawieszeniu się sterownika pojawia się już przy każdym uruchomieniu systemu… Dzisiaj znałazłem na forum w innym wątku informację, że inny użytkownik też ma taki problem…

Złączono Posta : 09.06.2007 (Sob) 22:49

Witam, po wielu dniach walki z Vistą, doszedłem do tego co jest przyczyna zawieszania się sterowników nvidia. Problem ten powodują najnowsze sterowniki (wg producenta dedykowane specjalnie dla tego systemu) do modemu SpeedTouch 330. Przy zainstalowanych starych sterownikach dla Windows XP system działa stabilnie i nie występują już żadne zawieszenia. Pozdrawiam :slight_smile: