Zawieszający eksplorator windows

Witam, mam problem z eksploratorem Windows, Windows jaki mam zainstalowany to Windows 7 64-bit, problem ten występuję już od jakiegoś czasu, wirusa na komputerze nie ma, zrobiłam skan programem FRST, i usunęłam to co było podejrzane, w podglądzie zdarzeń jest błąd explorer.exe jak i również inne dotyczące Windows Media Player Network Sharing Service, CAPI2 dodam że przeważnie eksplorator się zawiesza przy dłuższym słuchaniu muzyki przez Media player classic lub podłączeniu jako pamięć masowa smartphone’u do komputera w celu przenoszenia plików z jedno urządzenie na drugie, może tu na forum ktoś mi pomoże bo staje się to uciążliwe a na innym forum nie uzyskałam odpowiedzi? Pozdr.

Pobierz i uruchom ShellExView zgodny z wersją systemu.

WIN+R

SERVICES.msc

Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne , Tryb uruchomienia : Wyłączony , Odzyskiwanie - Nie podejmuj żadnej akcji x3 , Zastosuj , OK , Zatrzymaj usługę .

Wyczyść dzienniki Podglądu Zdarzeń , zrestartuj komputer i zobacz jakie błędy występują obecnie .

WMP 12 to taki odtwarzacz który po uruchomieniu niepotrzebnie zajmuje się aktualizacją bibliotek odtwarzania (często jest komunikat : “Wykonanie serwera nie powiodło się”) . Uniemożliwia to np. szybkie powtórne jego uruchomienie . Aby temu przeciwdziałać należy wszystkie pliki .wmdb z : %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\ MEDIA PLAYER otworzyć w Notatniku , wykasować ich zawartość i zaznaczyć : Tylko do odczytu .