Zawieszający się exploer

Witam mój problem jest troszkę złożony.

Gdy loguje się na swoje konto bądź inne raz pokażą się ikony, pasek zadań, innym razem nie. Czasami uda mi się włączyć menadżer zadań i w procesach występuje exploer.exe. Po jego zakończeniu i ponownym uruchomieniu czasami pokażą się ikonki i pasek zadań, innym razem zawiesi się menadżer zadań.

Gdy już dopcham się do ukochanego paska zadań i ikonek uruchomię kilka aplikacji (konnekt/firefox) z których tylko mogę korzystać, reszta wcale się nie uruchamia. Inne okienka (powiązane z exploer.exe) zawieszają się, jednak mogę rozwinąć pasek zadań który po wybraniu np. firefoxa zawiesza się. I powracam do punktu pierwszego.

Przeskanowałem komputer avastem/spybotem znalazło reklamiarze, trojanay i inne tego typu rzeczy, usunięto. Powtarzałem to kilka razy.

Ten problem występuje też w trybie awaryjnym (zawieszające się okienka, ograniczona ilość aplikacji).

Wszystko to ma powiązanie ze wczorajszym dniem - rozpakowałem archiwum które powinno zawierać poszukiwane informacje. Jednak nagle nastąpiła totalna zwiecha, szybki look na procesy wiele nieznajomych, skan, usunięcie, reset i problemy.

Sprawdzałem log z hijackthis uruchomione były tylko znane mi usługi (sterowniki, programy), nic podejrzanego. Jednak jeśli jutro uda mi się otworzyć firefoxa i notatnik by wkleić log na pewno to zrobię.

Formatu zrobić nie mogę aktualnie zrobić - mam odłączoną taśmę od nagrywarki która poprostu nie dawała szans na uruchomienie komputera w czasie krótszym niż 15-20 min (pisk po którym następowało sprawdzenie pamięci, załadowanie systemu był uprzedzony 15-20 min “mieleniem” czegoś przez nagrywarkę). Myślę że ma to związek z taśmą. Próbowałem podpiąć dysk i nagrywarkę do tej samej taśmy/zamienić je jednak nagrywarka jest chyba bardziej wrażliwa na stan taśmy (obydwie są powykrzywiane, widać pęknięcia). Mam zamiar kupić jutro dwie nowe taśmy i próbować podjąć dalsze kroki.

Przepraszam jeśli to zły dział (fakt hijackthis ,ale to przecież też problem…), nazwa tematu ,ale nic innego nie przyszło mi na myśl jestem zmęczony 12 godzinną walką z tym problemem na własną rękę.

Dziękuję za pomoc/próby pomocy.

Spróbuj zrobić przywracanie systemu do ostatniej dobrej konfiguracji sprzed rozpakowania owego nieszczęsnego archiwum.

Witam :slight_smile:

Podmień explorera

Odpalamy konsole odzyskiwania i uzywamy polecenia

expand X:\i386\explorer.ex_ c:\Windows\explorer.exe

Witam

mastergreg1 próbowałem jednak nie daje to rezultatów…

Piwollo kupiłem dzisiaj nowe taśmy, zamontowałem… dysk IDE1, nagrywarka IDE2, wciskam POWER czekałem na rozruch jednak ciągle coś nagrywarka “mieliła”… Poszedłem na tv wróciłem po 30 min jednak nadal nagrywarka coś mieliła i nic się nie uruchamiało… Odłączyłem tylko taśme (od płyty i nagrywarki) i uruchomił się bez zarzutu. Odłączyłem zasilanie od nagrywarki i znowu tym razem dysk coś “mielił” i nie było startu… Próbowałem w biosie przywrócić domyślne ustawienia. Tak więc nikłe są szanse na wejście do konsoli odzyskiwania.

Czekam na dalsze rady.

Dziękuję.

edit: udało mi się odpalić hijakthis zamieszczam LOG