Zawieszający się internet od Orange - Sagem Fast 2704 - nowy router/modem?

Cześć wszystkim.

Mam problem z netem od Orange. Przy używaniu Teamviewer + jakaś rozmowa na skype net często po prostu jakby przestaje chodzić/zawiesza się (choć wszystkie kontrolki na routerze święcą normalnie) i muszę restartować router (chociaż nie zawsze - czasami wystarczy odczekanie jakiegoś czasu aż się “odwiesi” i załapie znów neta). Wymyśliłem więc, że może to wina badziewnego routera/modemu, który to dostałem z Orange i że polepszy się sprawa, gdy zakupię nowy router. Mój modem/router od Orange to Sagem Fast 2704, a ja zastanawiam się nad ASUS RT-AC68U.

I teraz nie wiem czy dobrze kombinuje i czy nie lepiej było na przykład wziąć coś z Asusa co ma od razu wbudowany modem ADSL, bo ogólnie mój plan jest taki by używać tego sagema jako modem, zaś resztę rzeczy ogarniałby ten Asus RT-AC68U. Dodam jeszcze, że w zanadrzu mam starego i działającego Linksysa WAG200G-EU, który to mógłbym zastąpić tego sagema.

Dodam, że łączę się przez wi-fi, a w momencie gdy mam te problemy, żadne inne urządzenie nie korzysta z internetu (jedynie telefon jest jeszcze podłączony z tą siecią wi-fi). Co do połączenia po kablu ethernetowym to nie bardzo mam jak sprawdzić czy w tym przypadku również występują takie problemy.

Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam.

Nie baw się w dokładanie własnego sprzętu. Telefon do Orange i niech sprawdzą w czym jest problem. Jak padnięty router to niech wymieniają. Potem przy jakichś problemach jeszcze Ci powiedzą, że to Twoja wina, bo masz nieautoryzowany sprzęt. Zresztą chyba swojego nie można podłączyć zamiast ichniejszego, bo musi być autoryzowany w sieci Orange.

Chyba tak zrobię i najwyżej spróbuję z ustawieniem tego Linksysa jako AP albo w ogóle tak na próbę spróbuję go podmienić zamiast tego Sagema (jedynie w Sagemie spoko, że mam drukarkę pod niego podpiętą). Tak czy siak technik z Orange ma podjechać w sobotę, więc zobaczymy co tam powie.