Zawieszający się komputer - Czarny ekran

Witam, przed kilkunastoma minutami nastał pewien problem, za 1-wszym razem zbagatelizowałem go, lecz 2-gie jego wystąpienie wzbudza we mnie już niesmak normalnej pracy z komputerem. m.in. Pracowałem normalnie przy komputerze i nagle ekran stał się czarny. Pomyślałem, ‘hmm, poluzowała się wtyczka od zasilania’ (pomyślałem tak gdyż mam wyłączoną diodę od zasilania w opcjach) lecz po chwili urzekł mnie komunikat ‘Tryb Oszczędny Analogowy’ no to próba konfiguracji klawiszy Alt+Ctrl+Del pogorszyła chyba sprawę i komputer nie reagował na dalsze klawisze (gdyż próbowałem naciskać NumLock i lampka się włączała i wyłączała). Dałem reset i hej. Po kilkunastu minutach znowu, więc zrobiłem to samo. Trzeci raz to się stało przy próbie ładowania systemu po drugim razie. Mam podejrzenia na pamięć Ram, lub Dysk, chociaż wszystko chodzi normalnie do tego czasu. Zobaczymy co przyszłość pokaże, ale może ktoś już coś poradzi na zaś, co sprawdzić i ogólnie.

O problemach z czarnym ekranem słyszałem ostatnio dwukrotnie. Po raz 1 w informacjach o rzekomo wadliwych aktualizacjach dla systemu Wndows. A za 2 razem w dementi tej notki, gdzie winowajcą okrzyknięto szkodliwe oprogramowanie. Nie można też wykluczyć sprzętu.

Co do aktualizacji to ostatnio nie pamiętam aby się coś aktualizowało, chociaż może nie zauważyłem, co do szkodliwego oprogramowania, hmm… ostatnio nic nie instalowałem w ogóle tyle, że natrafiłem na kilka stron z trojanami które KIS mi wypluł.

Albo jest ustawiona oszczędność energii w systemie windows albo trzeba poszperać w samym monitorze w menu,przecież jest napisane jak byk ,że włącza się tryb oszczędny,i oprogramowanie nic do tego nie ma

Właśnie przed chwilą sytuacja się powtórzyła 2-krotnie. Grałem w GTA IV i po nie całych 2 minutach od załadowania się misji czarny ekran. Sytuacja dość dziwna, jechałem samochodem w tych momentach i miałem włączone własne radio (Independents FM). Dźwięk silnika i hamowania był zacięty lecz radio grało dalej. Za 2-gim razem jak zresetowałem go, uraczył mnie średnim dźwiękiem i nie zresetował się.


Temperatury i napięcia są w normie. Zestresowałem go i nic się nie działo szczególnego. Może Wy podsuniecie jakiś pomysł bo ja już nie wiem za bardzo

Może jednak zrób update do oficjalnej wersji systemu, bo jakby nie było jedziesz na RC.

Choć z drugiej strony patrząc to i na RC powinno działać.

:wink:

Powiem Ci tak, mam w planach zakup dobrej wersji lecz muszę uzbierać jeszcze tego grosza, bo na razie mnie nie stać :stuck_out_tongue:

Cały czas działało to czemu nagle coś jest nie tak. Trzeba to wyjaśnić :stuck_out_tongue:

Nie zaczęło się tak robić po instalacji czegoś?

Niekoniecznie z WU.

:wink:

To się zdarzyło w trakcie pracy na programie TramCAD (ats.d6team.pl), lecz go nie instalowałem a uruchomiłem tylko (tego dnia). Lecz to raczej nie jest to. Nie wiem dlaczego, ale tego dnia miałem dziwne uczucie, że coś się stanie z moim kompem :stuck_out_tongue: Nie wiem, nie mam koncepcji, ock.

Dodane wtorek, 8 grudnia 2009, 17:49

Zgodnie z tym co pokazują w ‘Programy i Funkcje’ ostatnie 3 pozycje są m.in.

28.11 Opera 10.10 (uruchomione tylko 1x w ogóle)

01.12 VirtualBUS

03.12 GG10 (uruchomione tylko 1x w ogóle)

Dodane wtorek, 8 grudnia 2009, 19:15

Padło duże podejrzenie na Kartę Graficzną. Znowu załączyłem GTA IV i zowu padło po chwili tym razem odegrał się większy cyrk. Przez 5 minut nie mogłem go dobrze włączyć, albo nie startował w ogóle, albo padał ekran. Tym razem na wszystkim, czy na biosie czy na ładowaniu winodws’a. Więc coś na rzeczy jest, niestety nie mam możlwiości sprawdzenia innej karty bo owej w danym momencie nie posiadam (tzn mam ale inne złącze mają).

Mi także zaczęło to śmierdzieć kartą graficzną. Jaki masz zasilacz? Napięcia sprawdzałeś w Everescie czy miernikiem? Przeleć pamięć Memtestem dla spokoju ducha.

U mnie nic nie śmierdzi i wcale nie jest gorąco w tamtych rejonach.

Podobne objawy (tj. black screen, brak reakcji na klawisze i zacinkę dźwięku) miałem na jednym pc (także podczas rozgrywki GTA IV) i okazało się, że to wina pamięci (w biosie był ustawiony tryb Turbo i sypało błędami w cholerę). A na innej maszynie podobna szopka (komunikat o trybie oszczędnym na monie) i także w GTA IV (to jest pech, nie?) i winowajcą była karta graficzna.

Ja zauważyłem inną tendencję. Jak potrzeba full grafiki to się sypie. Wszyscy wiemy jakie wymagania ma GTA IV, duże. Co do pamięci to nie wiem, wcześniej działało wszystko ok. Nie wiem, może się spali coś to będe wiedział na 100% :stuck_out_tongue:

Może zasilacz?

Gorzej jak wszystko się spali. :wink:

Nie no żartuje oczywiście, muszę znaleźć o co chodzi. W sumie mam go jeszcze na gwarancji do końca stycznia 2010 czy coś takiego więc jak sam tego nie unicestwię to pójdzie do serwisu.

Dodane wtorek, 9 grudnia 2009, 18:57

Właśnie przeprowadziłem testy na kościach ram. Na 2-giej kości się sypnęło tyle, że to ok 3 minutach grania a nie po chwili jak to było dotychczas. 1-wszą kość męczyłem najpierw 5 minut potem 15 i nie wysypała się. Spróbować je skanować MemTestem czy czymś tam ??

PS. Tak w ogóle to nie idzie już płynnie pracować na kompie przy 2-ch giga ramu :stuck_out_tongue:

Testuj.

Na pewno nie zaszkodzi.

:wink:

Pobrałem Memtesta i jakoś nie mogę go obczaić. W ogóle skanuje się i skanuje a chyba takiego czegoś nie powinno być chyba ??

image_id: 2249

Dodane środa, 9 grudnia 2009, 23:12

Niestety to nie są problemy z pamięcią. W trakcie testowania MemTestem 1 kości, padło. W tym momencie wykluczam pamięć z kartą graficzną. Stawiam na zasilacz oraz płyte główną (czego się boje a to chyba to). Podczas testowania podłączałem różne urządzenia pod usb. Wtedy co testowałem na GTA IV miałem podłączone tylko mysz i klawiaturę czyli male obciążenie, lecz gdy mam podłączone wszystko (czyli zawalone całe 8 wejść z tyłu), szybciej padało. Są jakieś programy do testowania płyty głównej ??

Skoro miałeś zawalone wszystkie porty USB, a jak wiadomo urządzenia podłączone do tego portu nie wyposażone w zasilacz pobierają prąd z USB. Nie duży co prawda, ale jeśli zasilacz generuje niestabilne napięcie mogą być niezłe cyrki. :wink:

Jednakże ja nadal skłaniam się ku pamięci RAM. :wink:

Ale co, 2 na raz by padły ??