Zawieszający się komputer

Witam.

Mam pewien problem z moim komputerem. Otóż zawiesza mi się po parunastu minutach grania w gry, których wymagania mój komputer spełnia.

Mój Pc:

-DIMM1: 512 MB PC3200 DDR SDRAM

-NVIDIA GeForce2 MX 100/200 (testowane również na NVIDA GeForce4 MX400)

-Procesor 1600mHz, Sempron 2300+

-Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

-Microsoft Windows 2000 professional, Servica Pack 4

-DirectX 9.0c

-Zasilacz noname 250W.

Zawiesza się podczas grania w gry, które chodzą na dużo słabszych(wg. mnie) komputerach, np. Diablo II.

Pozdrawiam,

Najprawdopodobniej on jest sprawcą.

Pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej marki i sprawdź, czy problem dalej występuje.

Zastanów się nad zmianą zasilacza na, np.:

DELTA DPS-350PB (350W) - 54,99 zł. z przesyłką.

Właśnie sięzastanwiałem nad wymianą zasilacza, i to nawet na ten, który mi pokazałeś ;).

Dzięki, może go kupię.

Pytanie: a jeśli komputer nadal się bedzie zawieszał ? Kto wtedy mógłby być potencjalnym sprawcą ?

Sprawdź temperatury procesora i płyty głównej programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie).

Zajrzyj do wnętrza obudowy. Może podzespoły toną w kłębach kurzu :wink: Odkurz wnętrze. Uważaj, żeby czegoś nie uszkodzić.

Potencjalnym winowajcą mogą być zainstalowane nieodpowiednie sterowniki do karty graficznej. Jaką wersję masz zainstalowaną ?

Jeżeli problem występuje podczas grania to moim zdaniem jest za duża temperatura na karcie grafiki.

Zmień paste termoprzewodzącą na karcie :wink:

Zasilacz koniecznie do wymiany! Wymień go, a jeśli problem dalej będzie, to będziemy myśleć co tu jest jeszcze nie tak :wink:

nie wymieniaj zasiłki tylko sprawdź najpierw stery od grafy jakie masz zainstalowane. Najlepiej zmień je (byleby nie na najnowsze )