Zawieszający się laptop

Mam następujący problem. Ponad tydzień temu formatowałam laptopa, z internetu zaczęłam korzystać parę dni po formacie, pomimo tego mam ogólne problemy z systemem, na początku, po włączeniu laptop chodzi bez zarzutu, ale po pewnym czasie zaczyna się zawieszać, wszystko spowalnia i się zacina, nie mogę przewijać stron internetowych, wpisywanie stron czy słów w wyszukiwarce jest opóźnione, to samo w GG, filmy na youtubie też się zawieszają, podobnie jak filmy i muzyka odtwarzane na Allplayerze. Mam Windowsa XP, korzystam z Mozilli i IE, laptop ma już parę lat i wymieniany dysk z dwa lata temu, wirusów chyba nie mam skoro nie dawno wgrywałam wszystkie oprogramowania od nowa.

Jeśli wgrałaś Windows XP SP1 i nie uzupełniłaś tego Service Pack 2, a najlepiej 3, to się nie dziw. Ja tylko zgaduję, bo nic konkretnego nie napisałaś.

Miałam SP2, ale teraz wgrałam SP3 i dzieje się to samo, nie wiem co jeszcze konkretnego mogłabym napisać, ponieważ za bardzo to się nie znam i nie wiem gdzie można szukać przyczyny tego,co się dzieje z laptopem. Defragmentacja dysku mogłaby pomóc?