Zawieszanie kompa na starcie

Witam! mam dość skomplikowany-tak mi się wydaje problem-otóż dostałem używanego kompa ponoć chodził do końca bez problemu niestety gdy ja go otwieram pojawiają mi się czarne okna z komunikatami o błędach aplikacji,w większości umieszczonych w “system32”.Nie mniej jednak nie przeszkadzało to w normalnym działaniu WindowsaXP Prof.i surfowaniu po necie.Niestety po info że antywirusy nie działają(są Antivir XP i NOD32) bo znów jakieś aplikacje “failed” zainstalowałem Avasta no i problem się zaczął.Po uruchomieniu i zamknięciu wszystkich “czarnych” okien o których wcześniej pisałem przy próbie uruchomienia np.neostrady czy nawet menu start komp się zawiesza.Pojęcia nie mam co mogę zrobić chciałem nawet odinstalować Avasta ale się nie da bo nie da się wywołać panelu sterowania.Przepraszam za nieskładny i chaotyczny post ale naprawde nie wiem co i jak robić,pisać aby było ok.Jeśli ktoś może proszę o sugestie.Dzięki!

nie można mówić o normalnym działaniu systemu gdy wywalają Ci błędy z System32. W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie format i instalacja świeżego systemu, możesz spróbować odzyskać ważne pliki w trybie awaryjnym, o ile ten się uruchamia.

Aha i używaj tylko JEDNEGO antywirusa

jakie to dokładniej błędy ??

próbowałeś w trybie awaryjnym przeskanować kompa antywirusem,

spróbuj odzyskać system

komputer-zacina-sie-podczas-bootowania-t326271.html#p2141996

lukaszzek , format to zawsze ostateczność

Jak przejść w tryb awaryjny? bo w obecnym stanie nic nie da się zrobić bo się zawiesza.Jakby ewentualnie przeszedł w tryb awaryjny to w jaki sposób mogę go zdiagnozować aby wyniki przedstawić na tym forum aby coś wspólnymi siłami przedsięwziąć.

Dodane 18.06.2009 (Cz) 16:53

Przypomniało mi się że wczoraj przezornie zrobiłem screny z błędów oto one może coś to pomoże

gd2186_SCR1.jpg

cj5687_SCR2.jpg

używany komputer w spadku ? to tak jak by chodzić w czyiś skarpetkach :smiley: nie ma się co rozczulać tylko formatować,

Do trybu awaryjnego wejdzie przy pomocy klawisza F8 wciskanego podczas rozruchu komputera ;>

Czy formatowanie skasuje też Windows? bo jest oryginalny wgrany a płytki nie mam do ponownej instalacji a podróby nie chcę

format skasuje wszystko z dysku nawet system, a masz na obudowie naklejkę z kluczem ??

jak tak to pobierasz z sieci system i instalujesz na tym kluczu

niestety pół naklejki z kluczem wytarte spróbuję z trybem awaryjnym ewentualnie mam starą płytkę z Windowsem niestety wersja 98 edycja druga i nie wiem czy warto ją instalować jeszcze

zainstaluj Windows 7

Na starym sprzęcie? Puknij się w czoło…

Jeśli naklejka nieczytelna to nici. Dostałeś samą jednostkę?

Widocznie stery. Odpal w trybie awaryjnym (wciskaj F8). Odinstaluj stery od urządzeń np mysz, klawiatura, modem, monitor przez dodaj/usuń programy i menadżer urządzeń

I tu kolejny problem tak mi się wydaje mysz i klawiaturę Logitech mam bezprzewodowe a płytki do instalacji brak.Co mogę zrobić aby po formatowaniu znów zainstalować te akcesoria no bo bez nich ani rusz da się je jakoś zgrać na płytkę aby ponownie zainstalować a może ściągnąc sie da ze strony producenta?Co dokładnie powinienem odinstalować przed formatem i co mi to da? zupełnie jestem zielony.Co do “spadku” widać powiedzenie w tym przypadku" darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" nie jest najtrafniejsze dostałem cały komplet oprócz jednostki centralnej mysz,klawiaturę i monitor Sony oczywiście też bez płytki.

Dodane 19.06.2009 (Pt) 13:38

Oto kilka zdjęć błędów które się wyświetlają oraz z następującymi plikami jest problem. Na poczatku komunikat że Windows nie może znaleźć 'jusched.exe" po ręcznym szukaniu ten plik jest w C:Prog.Files/Cammon Files/Java/Update/Base Image/jre.1.5.0.b64/core1/bin. nie wiem więc dlaczego Windows go nie widzi.Następne pliki z którymi jest problem to te z System32:/ntvdm.exe

/helpsys.exe.

/newm.exe

/srvc.exe

Potem pojawiają się kolejno okienka ze zdjęć

tk9215_S6000917.JPG

tu4940_S6000918.JPG

xo9091_S6000919.JPG

er9332_S6000920.JPG

Ico wy nato? W trybie awaryjnym usunąłem Avasta i na razie komp się nie zawiesza ale co dalej?

Usuń wirusy.

To nie takie proste zarówno Panda jak i Kaspersky online ciągle się rozłączają i włączają raz się łączą z serwerem raz nie,zaczynam już mieć tego dosyć jak sformatować tego kompa bo chyba to jedyne sensowne wyjście mam nadzieję że da się to wykonać