Zawieszanie kompa, nowe ramy

Witam,

Zamontowałem sobie dzisiaj dwie dodatkowe pamiecie RAM. Identyczne jak posiadam teraz. Geil 800 Mhz 2 GB. Mam teraz 2 stare i 2 nowe. Jedyne co je rozni to napiecie na nowych to 2v a na starych to 1.8 v. Czy mozliwe jest ze po zamontowaniu ich wiesz mi sie koomputer. Normalnie dzialo sie to ze 2 ray dziennie. Dzis od 16 było juz z 12 ścin.Poprostu system sie zawiesza i nic niemozna zrobic tylko z buta. Prosze o pomoc.

Mam Viste 64 bit

pozdrawiam,

popiel

Możliwe… Zasada jest taka, że jak dokłada się ramu to kości muszą mieć takie same parametry… Zresztą spróbuj wyciągnąć tą starą to się przekonasz… ;p

Sa identyk. Te same parametry,firma, jedyne co to wyglad inny troszeczke. Ale parametry identyczne. Proboje roznych kombinacji. Teraz wlozylem je na przemian. Nowa ,stara,nowa stara. Narazie sie niewiesza ale niewiem.

Dodane 27.03.2009 (Pt) 22:39

A prosba:

Jakis program do testowania pamieci. Kazdy ktory znajde niedziala pod vistą 64

Program Memtest86+

Tu masz stronę główną, a linka do pobrania daje do obrazu ISO.

Nagrywasz na płytę i uruchamiasz przed startem Windowsa

Ok juz uruchomiłem test pamięci ten z visty . Nic niewykryl… Wiec o co chodzi:/ Jest tak mam wlozone 2 stare i 1 nowa i jest ok. Jak wloze 2 na 2 to sie wiesza. O co chodzi?

Może poszperaj w BIOSIE, aby napięcia były takie same…

W BIOSie szperałem nic nie znalazlem, reinstalka visty tez nic niedala. Wiesza sie regularnie co 25 min… Jeszcze jakies pomysly??

Dodane 31.03.2009 (Wt) 20:57

Sprawdzilem tez paramtery płyty głownej oczywiscie. Przyjmuje 8 GB ramu maxymalnie czyli tyle ile wsadzilem.