Zawieszanie kompa, nowe ramy


(Ujsoly) #1

Witam,

Zamontowałem sobie dzisiaj dwie dodatkowe pamiecie RAM. Identyczne jak posiadam teraz. Geil 800 Mhz 2 GB. Mam teraz 2 stare i 2 nowe. Jedyne co je rozni to napiecie na nowych to 2v a na starych to 1.8 v. Czy mozliwe jest ze po zamontowaniu ich wiesz mi sie koomputer. Normalnie dzialo sie to ze 2 ray dziennie. Dzis od 16 było juz z 12 ścin.Poprostu system sie zawiesza i nic niemozna zrobic tylko z buta. Prosze o pomoc.

Mam Viste 64 bit

pozdrawiam,

popiel


(Piotrkijak) #2

Możliwe... Zasada jest taka, że jak dokłada się ramu to kości muszą mieć takie same parametry... Zresztą spróbuj wyciągnąć tą starą to się przekonasz... ;p


(Ujsoly) #3

Sa identyk. Te same parametry,firma, jedyne co to wyglad inny troszeczke. Ale parametry identyczne. Proboje roznych kombinacji. Teraz wlozylem je na przemian. Nowa ,stara,nowa stara. Narazie sie niewiesza ale niewiem.

-- Dodane 27.03.2009 (Pt) 22:39 --

A prosba:

Jakis program do testowania pamieci. Kazdy ktory znajde niedziala pod vistą 64


(system) #4

Program Memtest86+

Tu masz stronę główną, a linka do pobrania daje do obrazu ISO.

Nagrywasz na płytę i uruchamiasz przed startem Windowsa


(Ujsoly) #5

Ok juz uruchomiłem test pamięci ten z visty . Nic niewykryl... Wiec o co chodzi:/ Jest tak mam wlozone 2 stare i 1 nowa i jest ok. Jak wloze 2 na 2 to sie wiesza. O co chodzi?


(system) #6

Może poszperaj w BIOSIE, aby napięcia były takie same...


(Ujsoly) #7

W BIOSie szperałem nic nie znalazlem, reinstalka visty tez nic niedala. Wiesza sie regularnie co 25 min... Jeszcze jakies pomysly??

-- Dodane 31.03.2009 (Wt) 20:57 --

Sprawdzilem tez paramtery płyty głownej oczywiscie. Przyjmuje 8 GB ramu maxymalnie czyli tyle ile wsadzilem.