Zawieszanie komputera na BIOSie

Witam kupiłem dzisiaj kartę graficzną GTX 1050 ti(używana) i przy włączaniu komputera zatrzymuje się na logo płyty głównej. Wentylatory karty graficznej po jakimś czasie przestają się kręcić, a następnie komputer zaczyna pikać(jeden sygnał co ok.10 sekund).
Zastanawiam się czy to wina starej płyty głównej, czy karta graficzna po prostu jest uszkodzona.
Płyta głowna to Foxconn 2ABF

A wcześniej jaką miałeś kartę?

gt 520

Wsadź starą kartę, potem odinstaluj sterowniki. Może nowsza karta gryzie się ze starymi sterami.

Cyknij fotkę modelu płyty na laminacie.

@anon67650823 To nie sterowniki, skoro bios nie wstaje.


Zgaduję, że chodzi o to

A co to za karta? Wymaga dodatkowego zasilania?

To jest gtx 1050 ti od MSI i potrzebuje dodatkowego zasilania 1x6pin

Poszukaj wydrukowanego napisu na laminacie (powinien się rzucać w oczy), a nie naklejki, bo tego, ani wcześniej podanego przez ciebie modelu nie mogę znaleźć. Foxconn robi elektronikę dla połowy świata i ta też jest pewnie dla kogoś innego zrobiona.

Powiem tak, jedyne co widzę to kolejną naklejkę z napisem aos-h 642201
Nic innego więcej nie widzę

Czy to jest jakiś gotowy komputer HP?

Nie wiem, kupowałem go jako używany z rok temu. Ale jest to całkiem możliwe

PCI-e, które nie daje 75W?

W takich gotowcach z dedykowanymi płytami to mogą być cuda na kiju, ale niestety nie mogę otworzyć dokumentacji ze strony hp - wyskakuje mi 404 …

Hmm, jutro Idę u kolegi sprawdzić czy ruszy komputer z kartą. Jeśli tak to wina płyty głównej?

Czy zasilacz jest odpowiednio mocny, by uciągnąć tę kartę z choćby niewielkim zapasem?

Tak

Spróbuj jeszcze odpalić komputer z włożoną grafiką, ale tylko z jednym modułem RAM i z odpiętymi dyskami, by sprawdzić, czy wszystko wstanie normalnie.