Zawieszanie komputera na wyborze systemu

(igrek) #1

Witam, spotkałem się dzisiaj z nietypowym problemem. Wróciłem z pracy i chciałem sobie odpalić komputer, doszło do ekranu wyboru systemu Win XP i win 7, domyślnie jest ustawione na win 7, wcisnąłem enter i komputer się zawiesił, za drugim razem wybrałem win xp, komputer uruchomił się normalnie, więc zrestartowałem go i chciałem odpalić win 7 niestety sytuacja się powtórzyła, później już nawet strzałki nie działały, włożyłem płytę z windowsem do napędu i odpaliłem chkdsk, wszystko wróciło do normy, pytanie retoryczne co mogło być przyczyną?

(Dejlo) #2

Złe zamkniecie któregoś systemu. Wirus. Użyszkodnik. Padający dysk. Padający zasilacz. Kurs euro do dinara. Losowy błąd systemu. Odpowiedzi mogą byc tysiące, ale podałeś tyle informacji ze każda z nich mogłaby być poprawna :wink:

(system) #3

Raczej nic się nie stało. Wyprzedziłeś procesor :slight_smile: , pukając przedwcześnie w Enter, programowy wybór ścieżki bootowania i naruszyłeś porządek plików na dysku. Chyba tylko tyle.

(igrek) #4

Hmm... Dziwne było to że nawet odpalając live cd nie mogłem wybrać opcji strzałkami, czy ma się włączyć instalacja, czy po prostu live cd.

(Kplodygowice1) #5

skoro to jest pytanie retoryczne, to dlaczego oczekujesz odpowiedzi?