Zawieszanie komputera - pikselizacja, różowy obraz

Witam.

 

Mój komputer ostatnio zwariował ;< Od dłuższego czasu wieszał się. Zaczynało się od tego, że myszka wariowała a następnie komputer wieszał się co kilka sekund. Myszka robiła się dziwna, w różnych polach pojawiał sie kursor edycji tekstu, np.:

 

dph2ye.jpg

 

Teraz zaczęło się dziać coś gorszego. Kilka sekund po uruchomieniu komputer zawiesza się. Obraz staje się różowy (nei zawsze), ale zawsze się pikselizuje, tak dziwnie. Grubymi pikselami jakby. Czasem do tego po kilku sekundach komputer zaczyna “buczeć” (jakby się załączył dodatkowy wentylator).

 

Następnie otworzył mi się kilka razy bodajże scandisciem? Nie jestem pewien, bo nie widziałem jeszcze na nowszym kompie scandiscu, ale po prostu pisało ,ze musi sprawdzić dysk partiami i go sprawdzał i nic nie znalazł, komputer sie otworzył i dalej to samo… Raz próbowałem wejść w tryb awaryjny to zawiesił się w pół drogi do niego.

 

Czy ktoś wie, co mogą mówić takie objawy? Nie mówcie tylko, że dysk :confused: Tam jest dużo ważnych plików… Ehh. Za dużo kłopotów :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

W razie czego podaję sprzęt: