Zawieszanie komputera po włączeniu karty sieciowej

hej mam taki problem:

  • świeża instalacja Windows xp home,

  • po próbie skonfigurowania karty sieciowej następuje zawieszenie komputera (stopniowo wszystko przestaje reagować, po kolei: otwarte okna, pasek zadań, aż w końcu przestaje ruszać się nawet myszka - trwa to jakieś kilka sekund)

  • jak się już coś choćby próbowało zmieniać w ustawieniach karty to zawieszenie następuje po około minucie normalnej pracy (w sposób opisany powyżej), niezależnie czy się już coś zmienia przy karcie czy klika w ikonki na pulpicie…

  • wyłączenie karty sieciowej (czy to z poziomu menadżera urządzeń czy z poziomu bios pomaga - komputer się nie zawiesza), no ale nie działa karta :?

  • jest to płyta główna Gigabyte GA-K8NXP-SLI, posiada ona wbudowane dwie karty sieciowe - problem występuje niezależnie której karty się chce używać

  • próba użycia innej karty, na PCI = ta sama sytuacja

  • reinstalacja Windowsa - nie pomogło, problem pozostaje

Czy miałby ktoś jakies rady co robić, co sprawdzać, czy to płyta poszła?? z góry dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi…

aha, wiem, że to raczej nie wina tego ale dla pewności sprawdziłem też RAM MemTest’em - nie wykazało żadnych błędów

nie bardzo wiem w czym może tkwić probem, ale z doświaczenia… zResetuj BIOS to czasem pomaga na wszystko:) spróbuj go puścić na defaults!!:slight_smile:

niestety, reset BIOS’a nic nie pomógł, zwis kompa po pierwszym kliknięciu ikony na pulpicie, jak po restarcie ponownie wyłączę karty i uruchomię Windows to ten działa…

ktoś ma jakieś inne pomysły??

mialem tez tak! !!

tak, już se poradziłem z tym problemem właśnie w ten sposób, ściągnąłem ze strony producenta nowsze stery do wszystkiego i działało. tylko ze było dla mnie to dziwne bo to była ponowna instalacja systemu na tym kompie. a za pierwszym razem wszystko leciało z oryginalnych płyt i nie było tego problemu… no ale cóż :lol: