Zawieszanie komputera podczas grania

Witam

Próbuję uporać się z tym problemem już jakiś czas. Gdy zawiozłem komputer do serwisu panowie powiedzieli ze wszystko w porządku. Problem wygląda następująco: Gdy gram w jakąś grę (niekoniecznie nowości) komputer zawieszał się. Na ekranie w tym czasie pojawiają się paski ok. 1cm szerokie i 0,5cm wysokie mające kolory tekstur gry. Dźwięk gry jeszcze jakąś chwile słychać po czym zanika, a ekran robi się czarny i przechodzi w stan “tryb oszczędny”. Gdy grę trochę starszą (Unreal Tournament) zminimalizowałem do okna windowsowego problemu nie było. Gdyby brakowało jakiś istotnych danych proszę pisać.

podaj konfiguracje kompa, szczególnie ilość RAM-U, procesor, karta grafiki, moc zasilacza itp., zainstalowaną wersję sterownika do karty grafiki, rodzaj directa, problem ten tzw. artefakty prawdopodobnie pochodzi od karty grafiki.

Procesor - Intel Core 2 PCU 6600 @2.40GHz

Pamięć operacyjna – 2GB geil 800MHz

Karta graficzna GF7900GT stery: 93.71 (no stronie Nvidi znalazłem coś takiego) DirectX 9.0c

Zasilacz - Chieftec 450W

konfiguracja fizyczna kompa w porządku; spróbuj zainstalować starsze wersje sterowników do karty grafiki zacznij od np. 66.72 i przetesuj na grze, nie zaszkodzi przeprowadzić testu directa / start-uruchmom, wpisz dxdiag i przetestuj poszczególne opcje grafiki /.

starsze wersje instalowałem zaczynając od tej na płycie testowałem grafike i tez wszystko dobrze :?

karta dobrze osadzona? wentylator karty podpięty do gniazda zasilania? W menedżerze urządzeń karta nie ma konfliktów? Weź jakiegoś 3Dmarka najnowszego i przetestuj kartę, jak Ci się nie zawiesi to z problemem trzeba skłanaić się ku grom.

w 3Dmarku nie wiesza się tylko przy grach

tzn. że ze sprzętem powinno być wszystko w porządku, trzeba pogrzebać w ustawieniach gier, ustawieniach karty, spróbować na innych sterownikach, rozdzielczości, ilości kolorów itp., czasami direct jak jest zbyt nowy może także mieszać przy starszych grach. W biosie możesz także popatrzeć czy wszystko co do ustawień karty jest w porządku, najlepiej dać na auto przy fabrycznych ustawieniach biosu, jeżeli masz dwa gniazda PCI-E na płycie możesz spróbować przełożyć kartę do innego.

ok spróbuję wielkie dzieki za pomoc