Zawieszanie komputera przez klawiature

Witam wszystkich.

Mam problem z klawiaturą " Easy Touch ET-890 ".

Kiedy komputer się już uruchomi i naciskam obojętnie jaki przycisk na klawiaturze cały komputer dosłownie się zawiesza…

Myszka w ogóle nie chodzi, tym bardziej klawiatura.

Opracowałem już specjalny system działania:

Uruchamiam komputer (operuje jedynie myszką), wchodzę w panel sterowania -> klawiatura -> sprzęt. I pole jest całkowicie puste tak jakby klawiatura nie była podłączona. Następnie biorę start -> uruchom ponownie.

Komputer jest drugi raz włączony, przechodzę znów do panelu i na klawiaturę. Sterownik jest już widoczny i zaczyna działać klawiatura

Instalowałem sterowniki od producenta i nic nie pomaga, klawiatura zawiesiła się nawet podczas formatowanie systemu i całą operację musiałem przeprowadzać od nowa.

Zaczyna się to robić już dość irytujące za każdym razem muszę uruchamiać komputer ponownie, chcę jeszcze dodać że nie może to być standardowy reset ponieważ sterownik dalej będzie niewidoczny i komputer będzie się zawieszał.

Proszę o jakaś radę co zrobić z tym problemem.

Z góry dziękuje.

Hej,

:arrow: A masz możliwość podłączenia do komputera innej klawiatury?? Być może ta jest uszkodzona - na przykład kabel ma gdzieś przebicie tworzące zwarcie - i stąd problem z poprawnym uruchomieniem w systemie.

:arrow: Klawiaturę podłączasz przez PS2 czy USB??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstaluj sterowniki do klawiatury które masz obecnie zainstalowane na komputerze. Przeczyść system CClaner-em.( możesz ja odinstalować w trybie awaryjnym - np. z obsługą sieci) następnie zainstaluj sterowniki : http://www.easytouch.pl/PL/drivers/51_10/17001/ .

Sprawdź czy wszystko jest OK. jakby co … pisz na forum lub G.G

1.Inna, stara klawiatura działa prawidłowo. Ale musiałem ją w końcu zmienić z powodu uszkodzonych niektórych przycisków.

2.Pod port PS2

Odinstalowywałem już parę razy i instalowałem ponownie. Instalowałem również te sterowniki, które mi pokazałeś.

Nic nie pomaga… Po zainstalowaniu sterowników, wyłączeniu komputera, włączeniu go ponownie i kliknięciu jakiegoś przycisku komputer znów się zawiesza.

Po prostu nie mam już na nią siły. Nie wiem co może być w niej uszkodzone, jakby była jakaś wadliwa to chyba by w ogóle nie działała.

Hej,

Ale sprawdzałeś teraz, czy piszesz o przeszłości. Bo jeśli teraz stara klawiatura działa i nie ma potrzeby ciągłych restartów, to sprawa jest zupełnie jasna - uszkodzona klawiatura.

Niekoniecznie - jeśli na kablu jest przebicie, to takie właśnie będą objawy. Robi się bowiem zwarcie, które zawiesza system… Jedyne więc, co zostaje, to zmiana klawiatury na nową.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Klawiatura jest uszkodzona, do wyrzucenia do odpowiedniego miejsca na elektronikę.

Klawiatura powoduje zwarcie co powoduje „przerwanie” czy to w instrukcjach procesora czy innych.