Zawieszanie komputera przy kilku otwartych kartach Mozilli

Witam.

Mam od pewnego czasu problem podczas używania Mozilli, mianowicie w momencie otwarcia kilku kart Mozilli, przy otwieraniu kolejnej strony i ładowaniu jej, zaczyna mi się zawieszać przeglądarka i tym samym cały system.

W momencie zawieszenia zużycie procesora spada do ok 14% (zgodnie z załącznikiem) i po przywróceniu pełnej funkcjonalności zużycie procesora uzyskuje wartość zgodnie z załącznikiem, czyli na poziomie 50-70% (co w sumie i tak wydaje mi się dużym zużyciem). Problem pojawił się jakoś miesiąc temu i nie mam pojęcia z czym ma to związek. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to fakt, że wtyczka Flash już nie funkcjonuje, ale to tylko zwykły domysł, bo nie mam pojęcia na czym miałaby polegać korelacja, natomiast daty początku problemów i końca obsługi wtyczki Flash się mniej więcej pokrywają. Być może jakaś aktualizacja systemu to popsuła.

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze wyłącz w AVG skanowanie https.
Po drugie - do kilkudziesięciu otwartych kart ustawia się w opcje wydajności 1 procesor treści. W FF jest ustawione na 8 i jest ośmiokrotne obciążenie.


Ale mi wystarczy tylko defender.

1 polubienie

Ustawiłem 1 w tym polu.

AVG odinstalowałem.

Jeszcze zostaje powrót do wydań 32 bitowych skoro te chodzą niby lepiej dla Firefox 85-88.

Nie ma nic wspólnego z flash. Jaki sprzęt?

Jaki sprzęt, ile RAM, jaki dysk, w jakim procencie zajęty jeśli SSD, jak ustawiona pamięć wymiany, czy kombinowane coś z cache przeglądarki?

Firefox często ma problemy z kartami (głównie starszymi) AMD, i potrafi się wieszać na nich lub przycinać. Rozwiązaniem jest wtedy pogrzebanie w ustawieniach akceleracji FF.

Wpływ może mieć też jakaś wtyczka lub spyware. Warto przeskanować. bo mogło się coś przykleić.

Na Github np. Gomoku potwierdza, że coś zepsuli z wydaniem Firefox 84 np. webRender może robić nagle wiele awarii przeglądarki np. jak otwiera się PDF, w Firefox 83 można było otworzyć z 10 PDF-ów.

This topic is temporarily closed for at least 4 hours due to a large number of community flags.

@anon44497448 oficjalnie dostajesz muta na forum. Doprowadziłeś do sytuacji, gdzie przez Twoją aktywność wątek został automatycznie zamknięty. Wracasz w przyszłym miesiącu. Sam na to pracowałeś już od dłuższego czasu.

Resztę postów nie na temat usuwam i proszę pozostałych uczestników o zachowywanie się, bo jesteście pod obserwacją.