Zawieszanie komputera

(Free274) #1

Zmieniłem komputer i od tamtego czasu komputer na każdej wymagającej grze sie zawiesza, raz pogram sobie 30min i sie nic nie dzieje a raz 10min i sie zawiesi. Na grach World Of Warcraft czy Counter Strike Source mogę grać cały dzień i sie nawet nie zamuli a włączę CoD4 albo Colin Mcrae Dirt i sie zawiesi po jakims czasie. Mój komputer to:

Płyta główna: ASRock 4CoreDual-Sata2 - wiem że lipa bez komentarzy:)

Procesor: Intel Core2Duo E4500

Karta Graficzna: Radeonx1950Pro 256MB 256Bit GeCube AGP Sterowniki Omega

Pamięć Ram: 2x1Gb Patriot 800Mhz cl 4.4.4.12

Zasilacz: 400Wat Mode Com Feel

Po zakupię pamięci był także problem z plikami z roszeżeniem .cab teraz to się uspokoiło prawdopodobnie była to wina pamięci wiec czy to też może być przyczyna zawieszania komputera??

Ogólnie komputer sprawuje sie dobrze bez większych problemów oprócz zawieszania w bardziej wymagających grach co może być przyczyną. Proszę o szybką odpowiedz! !!

(Goodprogram) #2

podłącz inny i zobacz czy pomogło

(Free274) #3

Bym podłączył inny ale skąd kuzyn obok także ma taki sam zasilacz jak ja. Mam w domu jeszcze zasilacz COLORSIE 350W ale on się tak szybko grzeję bo moja karta potrzebuje 400W. Może być to wina pamięci??

(Bionicman) #4

Pamięci możesz przetestować memtestem albo goldmemem, ale ja stawiam na to, że to wina zasilacza. Ten colorsie to takie samo badziewie jak feel.

(Free274) #5

A to nie dziwne że starsze gry sie nie przycinają czy tak bardzo na to wpływa zasilacz?? Jak długo trwa taki test pamięci goldmemem??

(Goodprogram) #6

przy nowszych grach proc, grafa .. jest bardziej wykorzystany(większe wymagania gry) i zasilacz nie wytrzymuje

(Free274) #7

Czy ten zasilacz http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=284819852 będzie dobry czy może inny Tracer albo Amacrox??

(Lukaszek2611) #8

Ten jest dobry :smiley: mozesz jeszcze zastanowic sie nad Amacrox'em i Modecom'em MC. TYLKO NIE KUPUJ TRACER'A BO TO SZAJS.