Zawieszanie komputera

Mój problem tkwi w zawieszaniu się komputera przy nowych grach typu CoD4 lub Colin Dirt. A np Conter Strike Source mogę grać cały dzień i sie nie zatnie.

Mój Komp:

Płyta główna: ASRock 4CoreDual-Sata2

Procesor: Intel Core2Duo e4500

Ram: 2*1gb Patriot DDRII

Karta Graficzna: Radeon x1950Pro AGP 256MB Gecube

Zasilacz: CHIEFTEC 500 zasilacz dostałem dwa dni temu bo mi poradzono na tym forum że to może być wina zasilacza więc zmieniłem ale problem nadal jest.

Pamięci Ram sprawdzam 5h programem GoldMemory i nie wykryło żadnych błędów.

Zastanawiam się teraz nad aktualizacją biosu płyty głównej wiem że trzeba go pobrać z tej strony tylko nie wiem którego http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=4CoreDual-SATA2 bo tam pisze w zakładce ,os" Dos lub Windows którą wersję mam pobrać i jak by mógł dać krótką instrukcję aktualizacji. Na swojej płycie posiadam bios wersji 1.50. Proszę o szybką odpowiedz lub propozycję co może być nie tak z moim kompem PLIS :frowning:

oba sposoby aktualizacji biosu są opisane na tamtej stronie

łatwiejszy jest update pod windows

uaktualnij do wersji 1.80 i sprawdź czy problem ustąpił

Zaktualizuj też DirectX i stery: mobo, grafy i dźwięku.:mrgreen:

W instrukcji podanej na stronie ASRock piszę żebym dodał pliki biosu na dyskietke startową ale jest to nie możliwe bo już nie ma tyle miejsca. Chyba że źle tłumaczę.

trzeba usunąć kilka niepotrzebnych plików z dyskietki startowej (tylko nie pamiętam które)

szanowny kolego w opcjach biosu znajdź konfigurację AGP i ustaw AGPx4 na tej karcie (spadku wydajności nie będzie) - niestety ta karta nie działa stabilnie w większości przypadków na agpx8.

Nie musisz kopiować na dyskietkę startową. Możesz na osobną.

Gdy załadują się już potrzebne składniki z dyskietki startowej, a Twoim oczom ukaże się A:\> , to wtedy włożysz do stacji dyskietkę z programem do flashowania i plikiem z nowym BIOSem, po czym wpiszesz odpowiednią komendę.

Noto tak przyszedłem ze szkoły i zacząłem zabawę z komputerem przód zmieniłem bios wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów, ustawiłem w biosie aby karta graficzna chodziła na AGPx4 nadal nic to nie dało nadal komputer sie zawiesza, mam najnowsze sterowniki biosy, kupiłem specjalnie zasilacz a tu nadal lipa proszę o pomoc bo co to za komputer na którym nie można sobie pograć co mam jeszcze zrobić, przetestować, przestawić sprawdzę wszystko tylko dajcie jakieś propozycję. Proszę o pomoc :frowning: :cry: :expressionless:

jakieś błędy ? ? podaj kody błędów jeśli wyskakują BSOD-y, podłączaj zbędne urządzenia jak modemy, drukarki i inne na usb.

Czy możliwe jest żeby był uszkodzony procesor?? Jak tak to jak to sprawdzić?? Z odłańczaniem urządzeń już sprawdzałem i tak to samo zawsze ścina raz pogram trochę dłużej raz krócej zależy od chęci komputera, żadne błędy mi nie wyskakują oprócz zawieszania podczas grania. Co może być jeszcze uszkodzone, co mogę sprawdzić??

zainstaluj program Orthos zrob test blend :wink: możesz też przetestować proca programem Aquamark oraz Sisoftsandra. warto sprawdzić np dysk twardy.

Możliwe że masz badsectory na dysku ( inaczej mówiąc dysk uszkodzony)

usuń stery od grafy i wszystkie pozostałości po niej(C:\ATI).Spróbuj zainstalowac najnowsze catalysty.

Tutaj są zdjęcia z mojego biosu może mam coś źle ustawione??

http://patryk274.fotosik.pl/albumy/348324.html

Teraz biorę się za usunięcie sterowników Omegi a potem zainstaluje Fabryczne ATI.

widzę że masz podkręconego proca, ustaw go na wartościach domyślnych czyli 200Mhz CPU-HOST F.

Proc ustawiłem na normal czyli 2x2200 i sie zaciął po 5min gry w CoD4, w czasie zacięcia z głośników wydawany jest ciągły dziwny dźwięk ważne to??

Znam przyczynę problemu. Moja karta graficzna nie współpracuje z moją płytą główną. Wiem o tym bo wczoraj pożyczyłem jego kartę graficzną Geforce Pali 8600 Sonic+ pod pci-e i komputer sie nie ścinał. Idzie jakoś zrobić by mój komputer nie ścinał się sie na mojej karcię pod AGP??

odpowiedź jest prosta sprzedaj kartę na AGP i kup coś na pci-e.

Noto poradź jaką kartę mam kupić tak do 550zł??

hd 3850 od ATI

550zł? Pod PCi-E najlepszy wybór w tej kwocie to Radeon HD3850 :wink:

poszukaj od GeCube / Sapphire chyba będą najtańsze