Zawieszanie komputera

Witam, od jakiegos czasu komp mi sie zawiesza, a ja niestety nie znam przyczyny. Ogolem probowalem formata, skanowania czym sie da i raczej nie widac skutku. Zawieszka polega na “freezie”, poprostu myszka przestaje dzialc i nic sie nie da zrobic (w chwilii powieszenie sie kompa slychac jakis dziwny dziek).

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej MSI K8N Neo4 Series (MS-7125) (4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4, AMD Hammer

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award (05/04/06)

Prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

PS.Jesli bedzie konieczne moge podac raport z EVEREST Home Edition lub odpowiedziec na inne pytania.

Podaj jeszcze markę/moc zasilacza.

W evereście, komputer->czujnik. Podaj napięcia i temperatury.

ATX 12V; 350W

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 23:08 został dopisany post przez Nesteri

plyta glowna 33 C

Procesor 34 C

aux 41 C

procesor graficzny 49 C

WDC 31 C

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 23:12 został dopisany post przez Nesteri

http://rapidshare.com/files/116869870/xD.JPG.html

screen z everesta

Nie znoszę rapidshare (kotki, których się nie da rozpoznać).

A co do Twoich napięć. Maksymalne napięcie linii 3.3V wynosi 3.47, a u Ciebie 3.73V (przekroczyło normę).

Linia 12V ma max=12.60V, a u Ciebie 12.77V

Linia 5V, max=5.25, u Ciebie 5.64V

Jednym słowem zasilacz daje za duże napięcia. Trzeba spróbować z innym, zanim ten rozwali komputer.

Może dałbyś radę potestować (sprawdzić) zasilacz od jakiegoś kolegi/koleżanki, rodzinki?

Moglem na fotosiku umiescic ale rapid ma laniejsza nazwe ; ). wielkie dzieki za porade mam nadzije, ze uda sie cos zaradzic. Odstawie go na gwarancje (jesli jeszce jest). Chyba do jutro zywym ogniem sie nie zapali. . ; ) Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc, Nesteri.

Jak Masz miernik to sprawdzisz to dokładnie. Ewentualnie sprawdź jeszcze w BIOSie lub alternatywnym programem, np speedfan (dla pewności).