Zawieszanie laptopa - brak pomysłów i siły

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieje że dział będzie pasował.

Piszę ponieważ nie mam już pomysłów co do problemu który bardzo utrudnia mi funkcjonowanie na laptopie.

Co do problemu:

Byłem zmuszony do formatu lapka. Zainsalowalem nowy system ( Xp,SP3 ) i przez 2 dni wszystko śmigało jak należy po czym laptop zaczął się zawieszać na parę sekund z dziwnym dzwiękiem systemowym. Zawiecha występuje co jakiś czas i różny jest okres jej trwania - raz dosłownie 2 sekundy i wraca do normy a raz do 20s po czym znowu wraca do normy… Czasami potrafi stanąc 2 razy w ciągu 10 min a czasami pracuje 5 godzin i nic sie nie dzieje. Podczas zawiechy nie reaguje myszka, klawiatura i wszystko inne. Myślalem ze moze jakies sterowniki sie gryzą ponieważ problem występuje najczęściej podczas pracy w internecie. Wszystko uaktualniłem, Zrobilem diagnostykę systemu ( wszysko pass ), usunąłem antywirusa, przeskanowałem cały system, wszystkie temperatury w normie, rejestr przeczyszczony. Morduje się z tym już 4 dni i po prostu nie mam już pomysłów, albo zostaje wina sprzętu ale to też by było dziwne bo temp. są w normie a diagnostyka nic nie wykazała… . Dodam, że praktycznie pewnym sposobem na zawiechę jest włączenie Torrentów + jakaś muzyka. Nie wiem czy ma to znaczenie ale w tej sytuacji zatrzymanie sie mojego lapka to kwestia czasu. ( Sprawdzałem również przy odłączonym necie - to samo, chociaż niezwykle rzadko )

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Windows Xp SP3

Dell Inspiron 1525

Intel Pentium Dual CPU 1,73 Ghz - 2 rdzenie

2gb ram

Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

Tak, mam pomysł. Zamiast piracić kup oryginał, albo jak już piracisz to z pewnego źródła i nie będzie problemu. Ewentualnie możesz jeszcze oddać do serwisu jeżeli sobie nie radzisz.

Dziękuje za jakże pomocną radę. Domyślam się ze to 92 to Twój rok urodzenia kolego? Poziom wypowiedzi na to by wskazywał. Nigdzie nie napisałem o piracie

Nie zgadłeś, że 92 to mój rok urodzenia. Tak się składa, że jest to nic nieznacząca liczba dodana żeby tylko przeszedł nick. Co do systemu, miałem prawo napisać, że jest piracki, skoro w poście jak byk pisze, że korzystasz z torrentów, a raczej z tego co zauważyłem ludzie korzystający z tego typu stron niekoniecznie posiadają legalny system.

Jak widać nie wszyscy tak robią, ale rozumiem Twoją interpretację

Na twoim miejscu sprawdziłbym najpierw RAMy, bo to najprostsze i najszybsze - ale nie memtestem, bo tam przy odrobinie szczęścia może nic nie wyjść :stuck_out_tongue: po prostu wyjmij jedną kość.

W problem programowy nie chce mi się wierzyć, skoro masz wszystkie stery - dźwiękowe, graficzne, chipset.

Zrób diagnostykę dysku - najczęstsza awaria w laptopie.

Diagnostyka zrobiona trzema programami. 0 bad sektorów, 0 uszkodzeń, wszystko PASS. Ram skanowałem własnie tylko memsetem więc spróbuje wyjąć jedną kość jak kolega poradził

A pokaż SMART tego dysku z Everest lub HD Tune. Może coś się przegrzewa (CPU, chip płyty,inne) lub masz uszkodzoną płytę główną laptopa. Zobacz jak zachowuje się na samej baterii i na wyjętej baterii i samym zasilaczu.

vg4i6o.png

Także myślałem o płycie głównej ale mam nadzieje, że to nie ona…

Edit. Dodam jeszcze wykres, co do którego nie jestem przekonany. Strasznie wysokie spadki - test przeprowadzony zaraz po starcie komputera przy tylko koniecznych procesach

10yjlaq.png

Dodane 20.02.2012 (Pn) 11:07

Mógłby ktoś sprawdzić te wartości wraz z wykresem?

Dysk wygląda na OK, a wykres może tak wyglądać, zależy on od zainstalowanego oprogramowania na dysku. Aby sprawdzić jak wygląda faktycznie jego wykres, dysk należy podłączyć do innego komputera i zrobić dopiero test.

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=14759&fid=12 Sprawdź powierzchnię dysku jeszcze w MHDD.