Zawieszanie laptopa podczas przywracania systemu z płyty

(Michpaw18) #1

Mam problem z Recovery w Windows 7. Podczas procesu przywracania w pewnym momencie wszystko zawiesza się, CD rom przestaje pracować i nie da się go otworzyć. Myślałem że to problem z płytą, przekopiowałem pliki i nagrałem jeszcze raz ale dalej dzieje się to samo. Jak mogę rozwiązać ten problem? Płytki recovery zrobione zaraz po zakupie laptopa, chciałem użyć je pierwszy raz.

(system) #2

Faktycznie powinieneś użyć te płytki wykonane po zakupie, ale czy nie jest tak, że najpierw powinieneś uruchomić aplikację w laptopie pn. Recovery Management lub jakoś podobnie? I tam wybrać funkcję Restore, wkładając odpowiednią płytkę do napędu. Zależy co to za laptop?

Piszę na przykładzie starszego Acera.

(Michpaw18) #3

Program nie widział tego obrazu systemu który stworzyłem za jego pomocą, a w instrukcji napisane jest że w takim razie należy wsadzić płytkę i uruchomić komputer ponownie. Przywracanie wtedy się rozpoczęło, ale zawiesiło w momencie przekroczenia 40%. Laptop to Asus K52D.

(system) #4

Doczytałem się jedynie, że w tym modelu laptopa podczas przywracania systemu z płyty, należy podczas startu naciskać klawisz Esc, na ekranie wybrać napęd CD/DVD i potem dwukrotnie wybrać OK. Pewnie niewiele to daje, ale inaczej nie potrafię pomóc. Sorry!

(sobewa) #5

Sprawdź czy można przywrócić z ukrytej partycji? Jak tylko ukaże się logo Asus wciśnij F9.