Zawieszanie oraz długie ładowanie się windowsa

Witam.

Kiedyś miałem ten sam problem, jednak on teraz powrócił. Windows się zawiesza oraz długo ładuje. Gdy włączam komputer pojawia się pasek ładowania( jak zawsze :P) i ładuje się z 2-3 min(zawsze trwało to około 30s-1min). Jak windows się wgra pojawia się pulpit i wtedy jest gorzej. Mianowicie komputer się tnie i nie da się nic za bardzo robić. Jeden program uruchomiony, może 2 to max. Nawet “mój komputer” tnie się bardzo. Gdy chce uruchomić jakikolwiek program jest to samo. Trwa to z 2minuty. Po czym się nie włącza lub komp się wiesza… Proszę was o porady co i jak zrobić.

typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+

karta graficzna NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)

dysk twardy ST3500418AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

RAM 1 Kingston 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM

RAM 2 Melco 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

Witaj. Miałem ten sam problem. Zainstalowałem od nowa Windowsa i wszystko było ok. Myślę, że albo zainstalowałeś pare programów antywirusowcyh, albo po prostu masz tak zawirusowany komputer że nic nie możesz zrobić.

Na początek ccleaner i czyszczenie rejestru.

Proponuję porządnie wyczyścić komputer w środku z kurzu, oraz wymianę pasty termo przewodzącej pod chłodzeniem procesora oraz karty graficznej.

Kiedy procesor się przegrzewa zwyczajnie obniża taktowanie (wydajność spada) żeby się nie spalił. Po wykonaniu tych czynności przydało by się przeskanować komputer jakimś antywirusem, i zdefragmentować dysk twardy. Po tym wszystkim powinien działać jak marzenie :wink:

PS: Sprawdź autostart, i powyłączaj wszystko oprócz antywirusa i sterowników k.graficznej/k.dźwiękowej

Robi się to w START -> Uruchom -> (wpisujesz) msconfig -> (zakładka) Uruchamianie i na liście odznacz co zbędne.

Tak tak, i jeszcze wymienić instalację elektryczną w mieszkaniu, bo jest za słaba. Z tym czyszczeniem to masz rację, ale po co wymieniać pasty termoprzewodzące? Skąd w ogóle pomysł, że komp się grzeje? Gdyby winowajcą była temperatura, zwalniałby po jakimś czasie pracy, a z tematu wynika, że w ogóle nie chce się “normalnie” uruchomić.

PS: od kiedy w autostarcie są sterowniki??

Przeczyściłem ccleanerem, oczyściłem kompa z kurzu i wyłączyłem programy tak żeby się nie uruchomiały podczas startu i dalej mam to samo.

Sterowniki mam dobre. Format jakby co też był robiony.

Prosze o pomoc :<