Zawieszanie pracy laptopa przed włączeniem wentylatora

Witam.

Mam problem z nowo zakupionym laptopem. Mianowicie przy włączeniu aplikacji wymagających większej wydajności wszystko zacina się na ok 1 sek. zanim nie uruchomi się wentylator (przypuszczam na procesorze). Jest to bardzo denerwujące i przeszkadza w pracy. Procesor Intel i5 wiem że ma jakaś technologię (Turbo Boost) które niby zmienia taktowanie procesora w zależności od zapotrzebowania ale jeżeli ma się to objawiać takimi skokamie w działaniu całego systemu to ja dziękuję. Czy ten problem może być z tym związany, jeżeli tak czy da się jakoś to wyłączyć żeby pracował stale z wydajnym taktowaniem i się nie przycinał? Możliwe że to kwestia konfiguracji laptopa bo to Acer z serii TimelineX czyli nastawionej na bardzo długą pracę na bateriach kosztem obniżania wydajności komputera.

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat rozwiązania tego problemu i opinie osób, które również się z tym spotkały.

Dodane 12.01.2011 (Śr) 7:56

Czyżby nikt nie miał podobnego problemu gdy kupowałem ten laptop był on hitem najlepiej sprzedającym się modelem w ubiegłym roku. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Aktualnie problem ten spowodowały wywalanie się całej partycji D:/ niestety dla mnie najważniejszej.