Zawieszanie procesu explorer.exe przy starcie Windowsa

Cześć, od kilku dni mam taki problem mianowicie: posiadam Windows XP i od pewnego czasu przy starcie Windowsa zawiesza mi się pasek oraz pulpit (nie mogę uruchomić żadnej ikony na pulpicie, kiedy na nią klikam nie robi się niebieska) - więc zawiesza się proces explorer.exe. Wiecie może jak to naprawić ? Oczywiście możliwe są też wady sprzętu… :-k

Hej,

Możliwe, że wspomniane zachowanie spowodowane jest uszkodzeniem sprzętu, ale może wynikać również z obecności w systemie różnej maści nieproszonych gości. Dlatego najlepiej zeskanuj system przy pomocy OTL’a, a logi wklej w kolejnym poście. Przydatne będą w tym poniższe tematy:

:arrow: OTL, GMER, RSIT, DDS i inne instrukcje,

:arrow: Zasady wklejania logów na forum, tytułowania tematów..

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie, no i właśnie tutaj jest problem. Ponieważ explorer.exe jest całkowicie zawieszony, czyli nie mogę korzystać z ikon na pulpicie, ani paska. Hmm… no nic, spróbujemy, póki co ściągnąłem i skanuję, ale pytanie czy będę jak miał się do loga dostać.

Hej,

Jeśli tak to wywołaj menadżera zadań, wyłącz proces explorer.exe, a następnie włącz go ponownie poprzez polecenie uruchom.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oki, zrobione :wink: dzięki Ci Dimatheus. Wystarczyło zrestartować proces explorer.exe i hula…

Pozdrawiam

Hej,

Czasami najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne… :slight_smile:

Nie ma sprawy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus