Zawieszanie się COMBO ZTE ZXDSL 831AII

Witam mam następujący problem

Mam modem COMBO ZTE ZXDSL 831AII i notorycznie sie wiesza np przy BitTorrencie mam neo 6 mb

Zauważyłem ze podczas włączenia tego nieszczęsnego torrenta panel administracyjny nie działa albo się nie włącza albo bardzo długo ląduję czasem wogule

Nawet telnet nie działa albo sie muli albo nic nie wyskoczy

Jaka może być przyczyna?? może jakiś soft ??

Słyszałem o tomato ze na Broadcomach dobrze chodzi a tak się składa ze mój modem jest na Broadcomie :wink:

Prosze o pomoc

Adus02 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeżeli masz na gwarancji idź do telepunktu i wymień na nowy, ale najpierw zgłoś problem na błękitnej lini. Ja tak zrobiłem i mam problem z głowy.

no tak już zrobiłem to mój 2 ale wiesz wszystko jest ok do chwili włączenia torrenta i to jest najdziwniejsze

Moze dlatego ze grzebałem w telnecie modem pracuje na snr 4 ?? Moze to być to ??

a robiłeś reset do ustawień fabrycznych.

Tak robiłem reset miekki twardy i tak samo działa do puki nie włączę torrent niby połączony zostaje ale juz nic nie przesyłą danych

a sprawdzałeś innego klienta p2p i czy nie wyłączyłeś jakiejś usługi zależnej i napisz jak masz podłączony modem port usb czy ethernet

Ps. ma razie muszę spadać do roboty,ale pogłówkuję i rano odezwę się.

A wiec tak modem sie wiesza na wszystkim co ma więcej połączeń niz 10 jednocześnie nawet na transferach ze stron wystarczy ze włączę np 11 plików i modem wisi

Mam podłączony przez ethernet do rutera wi fi

Co do usług to sprawdzałem juz wszystko jest ok

ja mam takie same ustawienie jak ty modem i router i wszystko chodzi ok,modem masz usawiony na brigde zwiększ ilość połączeń na 100 mniemam ,że masz win7

A wiec tak mam sevena ale to nieistotne bo ethernetem mam połączony

Co do ustawień to mam obniżony próg snr do 2 żeby mieć synchro większe działa stabilnie :slight_smile:

Natomiast nie mam ustawionego bridga ponieważ nie mogę wpisać nazwy Użytkownika i hasła do połaczenia do rutera wi fi

Mam powłaczane naty qos i upnp

Gdyby nie ten torrent to nie mam zastrzeżeń do niego

A gdzie mam zwiększyć liczbę połączeń na 100 ??

Dodam ze to tylko ten zte się wiesza bo ominołem ruter wi fi i to samo jest

win7 nie ma narzuconego limitu połączeń , sprawdziłem także nie tutaj problem. Internet masz ok, nie przyblokowali ci netu przypadkiem ,bo już nie wiem.Lepiej go wymeń ,bo piszesz ,że router jest ok

Co sadzicie o tym modemie ??

http://allegro.pl/ovislink-airlive-arm- … 40305.html

Czy on jest na Broadcomie ponieważ zależy mi na opcjach SNR i24k CoMinMgn bitswap sesdrop ■■■ mode

O o coś takiego a wiem ze taka opcje maja tylko broadcomy i ze są dobre na słabsze linie

obrazekct.jpg

Dodane 12.09.2010 (N) 9:31

Ok jest bez torrent dzwoniłem do tp i wszystko ok u nich dobrze moze kupie inny modem wyzej link co sadzisz o nim

Bedzie lepszy niz ten ZTE I czy lepiej sobie poradzi z parametrami snr itp bo mam pare modemów i niektore pokazuje nieco lepsze parametry niz ten

no nie wiem wszystkie są podobne “made in china”,ale cały czas zastanawiam się co jest z tymi torentami mozę coś się gryzie. Też miałem problem z windą i musiałem robić format i wszystko instalować od nowa i znalazłem progsa, który mieszał no nie wiem co tu wymyślić

Wiesz mam 2 kompy i jeden z xp czysty po wi fi ten sam problem jest

Moze kupie tego ovlinka podobno bardzo dobre modemy

Tylko zeby kurcze miał broadcoma i telnet jak na screne o te funkcje mi chodzi

Dodane 13.09.2010 (Pn) 14:21

No i rozwiozłem Przyczyna było grzanie się modemu !!

Otworzyłem modem wyjąłem płytę i leży sobie sama płyta główna na stoliku i problem z znikł :slight_smile: