Zawieszanie się dekodera upc

W święta przestał działać dekoder tzn,aby oglądać tv musiałam resetować dekoder, ale po wyłączeniu tv i dekodera i po włączeniu go np po godz znowu to samo. Zadzwoniłam do UPC ,przyszedł dzisiaj majster. TV nie ma obrazu,wymienił dekoder,kabel hdmi,stwierdził,że jest już ok i poszedł. Wróciłam ze sklepu ,włączam TV i znowu to samo. Zadzwonię do UPC,ale obawiam się,że mi powiedzą w końcu,że to wina Tv.
Jeśli po resecie dekodera tv działa,to mimo wszystko może być coś nie tak z telewizorem?

Podepnij tuner do innego TV - to będzie wiadomo, czy to wina TV. No innego wyjścia nie widzę. Pożycz od kogoś z rodziny telewizor jak nie masz w mieszkaniu kilku.

Ten dekoder tak po prawdzie to złom. Sam go w obecnej chwili mam i w najbliższym czasie dzwonię do UPC by mi wymienili ten badziew na kartę CI. Brałem telewizję jeszcze jak miałem stary telewizor i karta CI nie wchodziła w grę. Samą telewizję brałem głównie dla Horizon GO i kilku kanałów gdzie oglądam seriale, a w innym miejscu ich nie znalazłem.

A i TV nie ma prawa mieć wpływu na działanie dekodera. Przecież jedyne co robi to odbiera sygnał po HDMI.

Jeżeli nie używasz wewnętrznego modułu Wi-Fi w dekoderze to go wyłącz w ustawieniach. Podobno pomaga.

Jakiś tam wpływ mieć może, chociaż nie powinien. HDMI to komunikacja dwukierunkowa. TV np. negocjuje rozdzielczość. Na 12 czy tam którymś pinie dodatkowo podawane jest napięcie 5V wykorzystywane w urządzeniach mobilnych, które może robić przebicie w uszkodzonej wtyczce. Pewnie jeszcze jakieś nieprawdopodobne przypadki można by wymyślić. Ja bym dla pewności sprawdził na innym TV/monitorze i kablu.

HDMI może działać w dwóch kierunkach, ale tu masz typowe jednostronne działanie. Wprawdzie nie wiem czy HDMI CEC, o ile jest w dekoderze wspierane może nie podawać sygnału w dwie strony, ale prościej by było gdyby dekoder sam w sobie nie był złomem. Co się nasłuchałem o niekończących się zwrotach tego badziewia to już nie zliczę. Ludzie siłują się z UPC wielokrotnie i poprawy w działaniu brak. Stwierdzam, że to chyba najgorszy dostępny dekoder na rynku w sieciach kablowych i satelitarnych. Miałem Cyfrowy Polsat. Mały, elegancki dekoder, który bardzo żwawo działał, a to z UPC to wielgachna krowa muląca przy byle naciśnięciu przycisku. Nawet opluwana przez wielu Vectra ma lepszy sprzęt. I to dużo lepszy - też miałem ich sprzęt jeszcze jak dawali routery Cisco.

Jeśli już jakiś czas używasz dekoder możliwie iż się wyeksploatował…
Miałem podobną sytuacje :slight_smile:
Zmuszony byłem wymienić na nowy dekoder - u mnie był z cyfrowego polsatu

Sytuacja jest dziwna i to bardzo. Dzisiaj był macher po raz drugi. Sprawdził tv na innym dekoderze i dekoder na innym tv poprawnie działa i jedno i drugie. Połączone razem nie współpracują. Dodam jeszcze,bo tego nie pisałam,że tu chodzi o dekoder MediaBox. Facet z upc nie ma pomysłu i powiedział,że pomimo działania na innym dekoderze obstawiałby jakaś ustarkę tv. Dzwoniłam do obsługi Tv Thomson i oni co prawda przez tel wykluczają usterkę tv,bo po resecie dekodera tv działa poprawnie.

Dekodery/routery od dostawców są w większości złomiaste, Orange daje jakiś chłam który ma problemy z dźwiękiem na HDMI a eurozłącze jest w nim chyba dla ozdoby, bo jakość obrazu na kablu scart jest porównywalna do taśmy VHS po pięciokrotnym przegraniu. Nie mówiąc już o Liveboxie który to ma swoje humorki i czasami działa a czasami po prostu strajkuje bez powodu. Myśmy dwa razy go już wymieniali i za każdym razem to samo. To już najtańszy dziesięcioletni router TPLINK zapewniał stabilne połączenie i miałem z nim może jeden problem na kilka lat używania.

Sam już wiem że nie będę miał w domu telewizji, tylko wypasiony TV, kino domowe i jakiś NAS do multimediów. Nigdy więcej jakiś ciulskich dekoderów :slight_smile:

@Rosemary_Kid A nie możesz kupić po prostu TV z czytnikiem kart CI? Wkładasz taką kartę, podłączasz antenę sat i konfigurujesz. Po tych operacjach TV śmiga. Rolę dekodera pełni TV.

Nie zamierzam w ogóle mieć telewizji, telewizor będę miał wyłącznie do filmów :slight_smile: