Zawieszanie się Eksploratora Plików Windows 8


(2099) #1

Po otwarciu jakiegokolwiek okna po bliżej nieokreślonym czasie następuje zawieszenie okna Eksploratora Plików. Co ciekawe kolejne okno działa dobrze, dopiero po otwarciu kilku okien kolejne zaczynają się zawieszać. W menadżerze zadań widać wtedy obciążenie procesora na eksploratorze plików na jakieś 15-20%.

Okna zawieszają się działając zarówno w tle jak i aktywne. Zawsze najpierw zawiesza się pierwsze otwarte okno.

Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Pliki eksploruję raczej Multi comanderem, jednak w oknie eksploratora plików mam skróty do najczęściej używanych lokalizacji, plików i miejsc sieciowych i jak pokazuje doświadczenie zawiesza się zawsze jak jest potrzebny szybki dostęp :slight_smile:

Windows 8 64 bit

AMD ATHLON 64 X2 4600+

3 gb Ram

Zintegrowany Radeon HD 3200


(Xemidra) #2

Wejdź w Panel Sterowania > Opcje folderów

i zaznacz żeby okna folderów były wyświetlane w osobnych folderach.

Potem zobacz, przy którym oknie albo folderze występuje problem. Zwróć uwagę na to co masz uruchomione w tray’u


(2099) #3

Miałem tę opcję już uruchomioną. Zawiesza się na każdym “pierwszym otwartym oknie”, na kolejnych można działać przez bliżej nieokreślony czas, potem także się zawieszą. Co do traya- dropbox, eset, skydrive, skype. Obwiniałem początkowo dropboxa, jednak po odinstalowaniu problem nadal występował.

Jakieś inne pomysły?


(Łukash) #4

1.Daj raport Autoruns: http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html ,File > Save > Zapisz > Zapisz. Spakuj i wstaw tu : http://www.zippyshare.com/ ,daj linka.

2.Podgląd zdarzeń spakuj i wstaw dzienniki systemu Aplikacjia i System : Podgląd zdarzeń > rozwiń Dzienniki systemu > zaznacz dziennik > Akcja > Zapisz zdarzenia jako > Zapisz. Spakuj i wstaw


(2099) #5

AUTORUNS

http://www34.zippyshare.com/v/24783466/file.html

SYSTEM I APLIKACJA

http://www34.zippyshare.com/v/40187715/file.html

BTW autoruns pokazał mi wiele rzeczy których w trayu nie widziałem :slight_smile:


(Łukash) #6

Raport Autoruns jest u mnie nieotwieralny - szkoda, prawdopodobnie powodem jest W8 x64 a w dziennikach brak wpisów o modułach powodujących błąd.

Co to może być ? Jest parę przyczyn powodujących tego typu problemy.

1.Jakiś dodatek to Internet Explorera który nie jest kompatybilny z 8, IE jest bezpośrednio połączony z explorer.exe i takie wadliwe dodatki mogą powodować tego typu sytuacje. Akcja : Wyłącz wszystkie dodatki > Opcje internetowe > Programy > Zarządzaj dodatkami > Paski narzędzi …> Powyłączaj i sprawdź co się dzieje - jak krzaczy na wyłączonych wszystkich przejdź do 2. Jak jakaś poprawa > włącz 2 wpisy > sprawdź > kontynuujesz aż znajdziesz przyczynę.

2.Coś siedzi w menu kontekstowym, może coś od jakiegoś programu 32bit lub od nie w pełni kompatybilnego z 8. ShellExView > klikasz w kolumnę Producent > Wyłączasz z prawego myszki grupami np po 3, wpisy nie należące do Microsoft > testujesz tak jak wyżej.

3.Kodeki > miniatury. Czasem wyodrębnianie miniatur powoduje crash eksplorera, spowodowane jest to tak zwanym “bajzlem” w kodekach. Opcje folderów > Widok > Zawsze pokazuj ikony nigdy miniatury > Zastosuj.

4.Wykonaj czysty rozruch : http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

Daj znać co i jak.


(2099) #7

Odnalazłem problem.

Prawdopodobnie była to aplikacja SysInfoMyWork 2.1, której używałem od ho ho ho…

Szkoda, bo taka podręczna informacja w trayu była miłym akcentem. Teraz po jej odinstalowaniu od kilku godzin jest stabilnie.

Dziwne bo na domowym pc nie robi takich niemiłych problemów. Znacie może jakąś równie lekką alternatywę dla tego programu?

Dzięki za zainteresowanie i pomoc w ukierunkowaniu poszukiwań.


(Łukash) #8

No to OK. Ta aplikacja nie jest rozwijana od 2005, nadaję się do XP, dalsze systemy nie są wspierane.

Na jakich funkcjach Ci zależy ?


(2099) #9

Pokazywanie zajętej pamięci Ram i obciążenie cpu w trayu.

Komputer na którym pracuję jest serwerem dla kilku programów z bazami w SQL i obciążenie jest dość istotną informacją że ktoś (lub jakiś program) z czymś działa


(Łukash) #10

Może HWINFO > Config > General > Display sensors on startup i Minimize sensors on startup > Run > Spod prawego myszki dodajesz potrzebne sensory do traya, może być “za ciężki”.

Popatrz też tu : http://www.techsupportalert.com/best-fr … -meter.htm

Ten może być ciekawy : http://www.softpedia.com/get/System/Sys … eter.shtml (kategoria: system monitor), http://perso.accelance.net/~pesoft/down … =trm097zip


(2099) #11

Tinyresmeter097- dokładnie czegoś takiego było mi trzeba :). Dzięki wielkie.