Zawieszanie się gier-nowy komputer

Witam.

Gdy gram w gry Nfs Schift, Symulator Farmy 2011, GTA IV mój komputer dość często zawiesza się, znika obraz pojawia się czarny ekran dzwięk się zacina a moniotr przechodzi w stan czuwania(jakby komputer był wyłączony). Nie wiem co może być, komputer ma 2 tyg Wpieniony

AMD Phenom II x4 955

Msi Radeon HD6850

be quiet! Pure Power L7-530W

MOBO: MSI 870-C45

HDD:Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

RAM: GeiL 2x2GB 1333/1600Mhz CL9

Obstawiam przegrzewanie się GPU. Jakie masz temperatury?

Jakim programem to najlepiej zmierzyć ?

GPU-Z, HWMonitor

Ok, a jakim programem mogę obciążyć dobrze karte graficzną ? Gry odpadają ponieważ komputer się zaraz zawiesi

Na przykład FurMark. Do pobrania z tej strony: http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Karta nie przekraczała 82 stopnie, testowałem również pamięć Ram memtest i też jest sprawna :smiley:

To może jeszcze procek?

Rozkręć obudowę zobacz czy nie ma kurzu (jak jest to wyssij odkurzaczem), dotknij radiatory i sprawdź czy ciepłe (jak są zimne to źle)

Komputer jest nowy, więc raczej kurzu nie ma. Jest może jakiś program do sprawdzania stabilności CPU ?

michal1635 , sprawdź kartę jakimkolwiek benchmarkiem. A kurz sprawdź. Nawet jeśli komp nowy, to stanie np. pod biurkiem elektronice nie służy, bo się kurzy. A te 82 stopnie Celsjusza to dość dużo.

Możesz rozkręcić obudowę i ew. jeśli potrafisz, to wyjąć podzespoły. I ponownie sprawdź temperaturę. Możliwa jest też nieprawidłowa wentylacja obudowy.