Zawieszanie się i pisk

Gdy gram w gry 3D, takie jak Colin 2005 czy Gothic 2 po paru minutach z głośniczków komputerowych słychać pisk i sekundę później zawiesza się obraz, dysk cały czas pracuje, czekałem pół godziny i nic się nie zmieniło. Komp robi wszystko inne normalnie. W Gothicu dodatkowo jak gram co jakiś czas się przywiesza i widać niebieski linie siatki tekstur. Co z tym poradzić???

1 podaj konfiguracje komputera.

2 zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej .

  1. AMD Duron 1000 MHz; Kobian KT133A FSX;320 MB RAM; Hercules 3D Prophet Radeon 9100 128 bit 64 MB DDR; SoundBlaster 1024 Live; Windows 2000 Pro

  2. Stery proste że są najnowsze.

Gothic wcześniej działał bez zarzutów.

Ja też na drugim kompie mam taką kartę i problem z nią. Na wszystkich grach korzystających z Direct3D po paru minutach obraz po prostu staje i jedynie reset pozwala przywrócić sterowność kompem. Myślałem, że to wina sterowników, ale po ich zmianie ciągle problem występuje. Już w ogóle zgłupiałem, gdy się okazało, że karta bez problemu przechodzi test w 3DMarku2k1, co sugeruje, że jest sprawna…

Generalnie jakby ktoś miał jakiś pomysł, jak zrobić, aby się nie zawieszało to proszę o cynk :wink:

a moze reinstal directx pomoze

??

O ile jest to najnowsza biblioteka. Jeśli nie, zainstaluj najnowszego DirectX

Karte mam już od ponad roku i nigdy nie było takich problemów. Grałem na niej w obydwa Undergroundy w GTA 3 i VC Morowinda i wiele, wiele innych gier korzystających z Direct3D.

A głupi nie jestem żeby się pytać o rady miejąc starego DirectX’a lub/i stery.

Uprzedzając fakty, karta nie jest podkręcona.

Jakbyś nie zauważył, napisałem tylko, że gdyby nie był to najnowszy DirectX. Jeśli jest, przeinstaluj go. Skąd miałem wiedzieć, że nie jest najnowszy? Daruj sobie kolego taki ton :?

maxplayer zainstaluj najnowszego DirectXa (DirectX 9.0c)

Reinstal DirectX’a nic nie dał.

squeet sorry za mój ton ale jestem trochę podenerwowany tym zawieszaniem się.

Sprawdzałeś, czy karta się nie przegrzewa? Otwórz klapę (zdejmij ją w ogóle) i graj… Zobacz, czy zawiśnie… Masz wiatrak na niej czy sam radiator? Kumpel zdjął pamiętam coolerek z Radka , bo mu za głośno było, po czym po 10 minutach Wolfensteina, najpierw lagi, a później zwis…

Mam wiatraczek na karcie. Zdiąłem ścianke obudowy i póki co się nie zawiesza (pół godz Colin i pół godz Gothic), w Gothicu jednak były te błyski siatki tekstur.

Jutro jeszcze przeinstaluje Windowsa może to coś pomoże na te błyski w Gothicu.

Dzięki za pomoc squeet i cała reszta.

Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu ponieważ nie będę mógł przez dłuższy czas kożystać z internetu co spowoduje, że pisane odpowiedzi będą niepotrzebne, gdyż nie będę mógł ich odczytać.

Z góry dziekuje.