Zawieszanie się i pisk

(Maxplayer) #1

Gdy gram w gry 3D, takie jak Colin 2005 czy Gothic 2 po paru minutach z głośniczków komputerowych słychać pisk i sekundę później zawiesza się obraz, dysk cały czas pracuje, czekałem pół godziny i nic się nie zmieniło. Komp robi wszystko inne normalnie. W Gothicu dodatkowo jak gram co jakiś czas się przywiesza i widać niebieski linie siatki tekstur. Co z tym poradzić??????????

(Koks497) #2

1 podaj konfiguracje komputera.

2 zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej .

(Maxplayer) #3
  1. AMD Duron 1000 MHz; Kobian KT133A FSX;320 MB RAM; Hercules 3D Prophet Radeon 9100 128 bit 64 MB DDR; SoundBlaster 1024 Live; Windows 2000 Pro

2. Stery proste że są najnowsze.

Gothic wcześniej działał bez zarzutów.

(system) #4

Ja też na drugim kompie mam taką kartę i problem z nią. Na wszystkich grach korzystających z Direct3D po paru minutach obraz po prostu staje i jedynie reset pozwala przywrócić sterowność kompem. Myślałem, że to wina sterowników, ale po ich zmianie ciągle problem występuje. Już w ogóle zgłupiałem, gdy się okazało, że karta bez problemu przechodzi test w 3DMarku2k1, co sugeruje, że jest sprawna...

Generalnie jakby ktoś miał jakiś pomysł, jak zrobić, aby się nie zawieszało to proszę o cynk :wink:

(Koks497) #5

a moze reinstal directx pomoze

??

(squeet) #6

O ile jest to najnowsza biblioteka. Jeśli nie, zainstaluj najnowszego DirectX

(Maxplayer) #7

Karte mam już od ponad roku i nigdy nie było takich problemów. Grałem na niej w obydwa Undergroundy w GTA 3 i VC Morowinda i wiele, wiele innych gier korzystających z Direct3D.

A głupi nie jestem żeby się pytać o rady miejąc starego DirectX'a lub/i stery.

Uprzedzając fakty, karta nie jest podkręcona.

(squeet) #8

Jakbyś nie zauważył, napisałem tylko, że gdyby nie był to najnowszy DirectX. Jeśli jest, przeinstaluj go. Skąd miałem wiedzieć, że nie jest najnowszy? Daruj sobie kolego taki ton :?

(Bartekn77) #9

maxplayer zainstaluj najnowszego DirectXa (DirectX 9.0c)

(Maxplayer) #10

Reinstal DirectX'a nic nie dał.

squeet sorry za mój ton ale jestem trochę podenerwowany tym zawieszaniem się.

(squeet) #11

Sprawdzałeś, czy karta się nie przegrzewa? Otwórz klapę (zdejmij ją w ogóle) i graj... Zobacz, czy zawiśnie... Masz wiatrak na niej czy sam radiator? Kumpel zdjął pamiętam coolerek z Radka , bo mu za głośno było, po czym po 10 minutach Wolfensteina, najpierw lagi, a później zwis...

(Maxplayer) #12

Mam wiatraczek na karcie. Zdiąłem ścianke obudowy i póki co się nie zawiesza (pół godz Colin i pół godz Gothic), w Gothicu jednak były te błyski siatki tekstur.

Jutro jeszcze przeinstaluje Windowsa może to coś pomoże na te błyski w Gothicu.

Dzięki za pomoc squeet i cała reszta.

Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu ponieważ nie będę mógł przez dłuższy czas kożystać z internetu co spowoduje, że pisane odpowiedzi będą niepotrzebne, gdyż nie będę mógł ich odczytać.

Z góry dziekuje.