Zawieszanie się i widać sam pulpit

Witam. Mam problemy z niemal nowym laptopem (ma dopiero miesiąc), co prawda nie występują często, ale ok. 3,4 razy na tydzień . Zaczęło się od zawieszenia podczas gry, podczas zawiasu dysk pracował na pełnej mocy, a następnie całkowicie wyłączył, co zakończyło się blue screenem. Dalej było coraz gorzej, podczas pracy pokazał mi się czarny ekran i z napisem po angielsku, że nie wykryto dysku. (było tak ok. 3 razy). Jednak najczęściej zdarza się, że już przy uruchomieniu, lub podczas pracy wszystkie zainstalowane aplikacje znikają w tajemniczy sposób (na pulpicie jest tylko ikonka computer i rubbish bin, (nie wiadomo czemu język zmienia się na angielski), a następnie wszystko znika i pojawia się sama tapeta i nic wtedy nie można już zrobić, nie działa żaden menedżer zadań ni nic). Laptop to SONY Vaio SVE1511G1 z systemem windows 7 64 bit. Czy ktoś orientuje się, co jest przyczyną tego ? Dodam, że przez to laptop dużo stracił na wydajności, gdyż chyba to uszkodziło rejestr i procesor najniżej pracuje na 30% wydajności. Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Sprawdź dysk za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan)

właśnie robię, jest około 45% i żadnych czerwonych plamek. Jedno co mnie niepokoi to fakt, że dysk ma 41 stopni i co chwilę temperatura spada na 0, a następnie kreska jakby dysk nie posiadał czujnika, a po chwili znowu jest odczyt. Czy to jest normalne ?

Nie normalna temperatura to 36 stopni nie 41.Jak masz laptop na gwarancji to reklamuj go bo to niemożliwe żeby nowy sprzęt się zawieszał.Ja tak miałem podobnie z nowym dyskiem i go oddałem do reklamacji też się nagrzewał do 40 stopni

W zakładce error scan wszystkie kratki są zielone, a w zakładce health nie ma nic

w takim razie polecam ci artykuł zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html