Zawieszanie się IE7

witam

Zainstalowałem na nowo system, pobrałem aktualizacje. Ale gdy zaktualizowałem IE 6 na 7 to zaraz po włączenie ulega on zawieszeniu i jedynym wyjściem na przywrócenie systemu jest usunięcie procesu.

System postawiony od nowa, wszystkie aktualizacje zrobione. Całe szczęście że używam firefoxa, bo to przeglądarka o całe niebo lepsza od IE, ale do niektórych rzeczy jest mi potrzeby jednak internet explorer.

Aha i jeszcze jedno: zaraz po instalacji systemu i przed wgraniem z netu potrzebnych uaktualnień, przeglądarka chodziła bez zarzutów ( IE wersja 6). Zaraz po wgraniu wszystkich uaktualnień, IE7 się zawiesza. Co tu robić?

spróbuj zainstalować wersję 8 beta 1

lub odinstalować 7 w dodaj usuń programy /jeżeli można/

Próbowałem odinstalować i zainstalować, ale nie pomaga to. Skąd pobiorę tą bete?

jest do pobrania na microsoft

Odinstaluj IE7, przeczyść rejestr (tylko ostrożnie !!

Możesz krok po kroku opisać jak to zrobić? Gdzie wejść itp?

  1. Odinstaluj IE7 np. programem revo uninstaller lub normalnie,

  2. Przeczyść rejestr jakimś dobrym narzędziem np. regsupreme, wise RC itp. (tylko uważaj co usuwasz, usuń tylko te wpisy które dotyczą IE7, przestrzegam po raz kolejny)

  3. Usuń wszystkie pozostałości po IE7 (o ile takie jeszcze będą) - zazwyczaj pozostają tylko te dotyczące Qlunch oraz plik *.dat (zostaw je)

  4. Programem np. sysinternals - autoruns sprawdź jakie biblioteki masz załadowane w shellu - teoretycznie powinno nic nie być ale jeżeli instalowałeś wcześniej jakąś betę to zdarza się że nie wszystkie biblioteki podczas odinstalowania IE są usuwane, więc warto to sprawdzić (chociaż zazwyczaj jest czysto)

!!

Dodatkowo ściągnij nową instalkę IE7 ze strony MS i wtedy instaluj.

Zrobiłem skan rejestru programem regsupreme. Wygląda to tak(wklejam bo nie chciałem nic usunąć): http://www.wklejto.pl/1681

Mało co tu masz do usunięcia związanego z IE7 (143-158 ; 126-128), teoretycznie możesz wywalić wszystko, zostawił bym jedynie wpisy od 37 do 98. Wcześniej zrób kopie rejestru np. programem ERUNT lub ręcznie za pomocą: start -> uruchom -> regedit -> exportuj.

Po skanie pojawiło się takie coś: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a7d062eadde4510.html

A skan wygląda tak: http://www.wklejto.pl/1696

Co do błędów 4-66 ja bym narazie nie kombinował, nie mam rozeznania do czego one są, ja tego typu wpisów prawie nigdy nie ruszam, chyba że jestem pewny, że są niepotrzebne, ale decyzja należy do ciebie. Możesz usunąć, a jak by coś to zrób kopie rejestru lub przywracanie systemu i będzie ok. Wszystko w twoich rękach :mrgreen:

Powiedz mi więcej o 3 punkcie. Gdzie znajdę te pliki?

Chodziło mi głównie o…

C:\Documents and Settings\nazwa_usera\Application Data\Microsoft

C:\Documents and Settings\nazwa_usera\Local Settings\Application Data\Microsoft

C:\Program Files\Common Files

niektóre programy (w tym wypadku IE7) po odinstalowaniu zostawiają śmieci w tych miejscach

Jak co to do odinstalowania użyj revouninstaller-a on zrobi wszystko za ciebie, ale pewnie już go odinstalowałeś bo byś nie pytał :wink:

Dzięki wielkie. Pomogłeś. Już działa :slight_smile: