Zawieszanie się instalacji XP przy instalowaniu sieci

Witam,

chciałem odświeżyć instalację Windowsa XP, ponieważ miałem problem z kartą wifi w stacjonarnym kompie (nie dało jej się odinstalować).

Niestety podczas instalacji systemu instalator zatrzymuje się na 32 minutach do końca przy “Instalacja sieci…”. Na dole animacja leci sobie spokojnie, myszka działa. Czekałem jakieś 10-15 minut i nic, po zresetowaniu kompa problem powtarza się w tym samym miejscu.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim (wiele razy odświeżałem windowsa i nigdy mi się to nie zdarzyło) i jak teraz sobie z tym poradzić?

Tylko proszę - nie piszcie o formacie partycji, potrzebuję załatwić to bez formatowania.

Z góry dziękuję za pomoc

Tak spotkałem się, na czas instalacji wyjmij kartę sieciową (wifi).

Pewnie płyta już swoje przeszła

zobacz czy nie ma rysy , przeczyść , a jak “opalała” się na parapecie okna to zgon - już tak miałem z instalką ATI

Jeżeli XP masz legalnie to z zamianą nośnika nie będzie problemu

Kartę wyjąłem za drugim razem - nic to nie pomogło

A płytka jest świeżutka - nieśmigana…

możliwe ze płytka instalacyjna jest zwalona… spróbuj z innej. :wink:

Miałem tą samą przypadłość , musiałem postawić na nowo system na innej partycji aby móc się dostać do plików na c:\ , i aby móc sformatować dysk z poziomu windowsa , jeśli startuje już automatycznie instalator to raczej nie naprawisz tej partycji . Powodzenia :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

OMG! A słyszałeś o czymś takim jak LiveCD i bootowanie programów z płyty CD?

Spróbowałem z nowiutką płytą - dzieje się tak samo.

Mam dostęp do tego dysku, bo mam inny dysk z windowsem. Może da radę jakoś go zmusić do ruszenia?