Zawieszanie się kompa na 10 sek co jakiś czas


(Alladynek) #1

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem problem ze swoim komputerem. Co jakiś czas (5-20 min) komputer się zwiesza na jakieś 10-20 sek. W tym momencie nie mogę nic zrobić na pulpicie (kursor ma ikona zajętości), a dysk mieli jak głupi. Problem ten pojawia się tylko na Win 7 Home SP1 - 64bit. Na Windows XP Pro SP3, 32 bit nie ma tych zawieszek.

Miałem zainstalowany Avast 6 free. Od kiedy pojawiły się problemy doinstalowałem: Malwerbytes oraz Comodo Firewall. Dodatkowo był zainstalowny AVG 64bit free (AVG odinstalowany) oraz Spybot S&D. Każdym z tych programów zrobiłem pełny scan kompa i nie znalazły jakichś dużych zagrożeń. Kilka śledzących cookies i 2 trojany, ale zapakowane w ZIPach które od bardzo dawna nie odpalałem.

Wykonałem także pełny scan Avastem pod Win XP i znalazł w pliku pagefile.sys trojana (plik wymiany Windowsa 7) - po każdym usunięciu tego pliku i odpaleniu WIN7 (plik tworzony na nowo) i ponownym skanowaniu pod XP znów trojan był znajdywany. Ale za każdym razem inna nazwa. Jedyna jaką udało mi się zapamiętać to Adloader. Nie wiem czy przypadkiem nie są to fałszywe alarmy.

Próba z wyłączonym plikiem wymiany pod Win 7 nie zmieniła zachowania kompa. Plik hibfile.sys (od hibernacji) nie było znalezionego zagrożenia.

Skany wykonywane pod Win 7 - tym z problemami. Nawet podczas tych skanów komp kilka razy się zawiesił.

Zauważone zachowania: włączony Menedżer Zadań podczas takich zwieszeń nie pokazywał wzrostu obciążenia procka (zawsze ok 5-6%) - okno nie było podwieszone bo wartości zajętej pamięci ram przez programy zmieniały się. Grający w tle Winamp dalej grał - muzyka się nie zatrzymywała.

Wklejam logi

OTL Extras: http://www.wklejto.pl/99089

OTL: http://www.wklejto.pl/99090

GMER: http://www.wklejto.pl/99091

RSIT: http://www.wklejto.pl/99093

RSIT info: http://www.wklejto.pl/99094

SilentRunners: http://www.wklejto.pl/99096

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas na przegląd logów.

-- Dodane 08.06.2011 (Śr) 15:19 --

Temat nieaktualny. System zaczął na tyle mocno utrudniać pracę, że dalsza próba walki z nim nie była opłacalna - poszedł format i nowa instalka. (system potrafił się zwieszać na 1 min co 1 min i to nawet w trybie awaryjnym) - co najzabawniejsze po dodatkowych skanach Dr.Web CureIt, Panda Online - nic nie zostało znalezione. Więc w końcu nie wiem czy była to jakaś infekcja czy system padł po instalacji jakiegoś programu.

Jednakże, jakby komuś się chciało przeszukać logi i wskazać co mogło być przyczyną będą wdzięczny.