Zawieszanie sie kompa przy instalacji systemu XP

(Jacekdyla) #1

Przy instalacji systemu XP prof. serwis 2 w momencie kiedy pojawia sie poraz pierwszy napis XP komputer zawiesza sie co moze byc przyczyna ??? prosze o szybka odpowiedz - z gory dziekuje

(Taddek8) #2

Problem sprzętowy.Odłącz wszysto od komputera.Jeżeli do tego momentu nie było komunikatów to tylko to.Więcej informacji np jaki dysk albo sterowniki.

(Dod) #3

taddek8 : Wiesz... sterowniki raczej są takie jak dał M$, stawiam na przegrzewanie się procka :stuck_out_tongue:

(Taddek8) #4

Mówiłem o sterownikach do dodatkowych urządzeń.Procesor? może ale nie za bardzo.Xp /próbowałem/zastartuje nawet na starym sprzęcie a w tym momencie procesor prawie nie pracuje.A gdyby był siadnięty to nawet by napisu nie zobaczył.

(Grzesiek1) #5

On miał na myśli nie ze jest zajęty tylko ze sie grzeje sprawdź temperatury w BIOSIE

(Jacekdyla) #6

faktycznie procek grzeje sie do 73 stopni - a jest to P4 wiec napewno nie powienien - powiedzcie co moze byc przyczyna takiego grzania sie procka??

(Boner3773) #7

wymiana lub przeczyszczenie wiatraczka od procka :slight_smile:

(Sam Fisher) #8

lub zdejm jedną częśc obudowy , będzie miał przynajmniej duży przewiew

tj. napisal boner3773 przeczyść wiatrak

alex77 a może proca podkręcałeś i dlatego taka duża temperatura

(Golden Finger) #9

Co to ma wspólnego z działem Oprogramowanie??

Może by tak przenieść temat do działu Problemy , a temat, jak widać z 19-05

:okulary:

Zdecydowwnie należy sprawdzić radiator i wiatrak, jeśli kiedyś tego nie było (wysoka temperatura), to może wiatrak zatrzymuje się.

Możesz go wyczyścić i przesmarować.

Ewentualnie możesz kupić lepszy cooler.

:okulary:

(squeet) #10

Może...

alex77 jaką masz kartę graficzną?

Działo się tak kiedyś?

(Kosior6) #11

A ja bym tu na procka nie stawiał bo skoro idzie do tego momentu to naa procesor mi to nie wyglada. ja bym stawiał na brak jakiegos pliku (spróbuj zainstalowac z innego CD), lub padniety RAM ale jesli to RAM to powinien sie wylozyć przy kopiowaniu pliku mozesz jeszcze posprawdzać czy kondenstaory na płycie głównej nie są spuchnięte.

(Viper86) #12

ja mialem bardzo podobny przypadek i okazało sie ze karata graficzna siadła i tylko zostawał uzyty tryb graficzny wtedy był zwis a w trybie tekstowym dzialała jak należy sprobój inna karte wsadzic na chwile mi sie to dziło jak tylko pokazał sie napis windows Xp

(Jacekdyla) #13

karta, pamiec zmieniana radiator z wentylatorem przeczyszczony, kondensatory cale ale mimo wszystko wydaje mi sie ze plyta główna padla narazie nie mam na podmianke wiec czekam jak go wylecze to dam znac co bylo pozdrawiam