Zawieszanie sie kompa przy instalacji systemu XP

Przy instalacji systemu XP prof. serwis 2 w momencie kiedy pojawia sie poraz pierwszy napis XP komputer zawiesza sie co moze byc przyczyna ??? prosze o szybka odpowiedz - z gory dziekuje

Problem sprzętowy.Odłącz wszysto od komputera.Jeżeli do tego momentu nie było komunikatów to tylko to.Więcej informacji np jaki dysk albo sterowniki.

taddek8 : Wiesz… sterowniki raczej są takie jak dał M$, stawiam na przegrzewanie się procka :stuck_out_tongue:

Mówiłem o sterownikach do dodatkowych urządzeń.Procesor? może ale nie za bardzo.Xp /próbowałem/zastartuje nawet na starym sprzęcie a w tym momencie procesor prawie nie pracuje.A gdyby był siadnięty to nawet by napisu nie zobaczył.

On miał na myśli nie ze jest zajęty tylko ze sie grzeje sprawdź temperatury w BIOSIE

faktycznie procek grzeje sie do 73 stopni - a jest to P4 wiec napewno nie powienien - powiedzcie co moze byc przyczyna takiego grzania sie procka??

wymiana lub przeczyszczenie wiatraczka od procka :slight_smile:

lub zdejm jedną częśc obudowy , będzie miał przynajmniej duży przewiew

tj. napisal boner3773 przeczyść wiatrak

alex77 a może proca podkręcałeś i dlatego taka duża temperatura

Co to ma wspólnego z działem Oprogramowanie??

Może by tak przenieść temat do działu Problemy , a temat, jak widać z 19-05

:okulary:

Zdecydowwnie należy sprawdzić radiator i wiatrak, jeśli kiedyś tego nie było (wysoka temperatura), to może wiatrak zatrzymuje się.

Możesz go wyczyścić i przesmarować.

Ewentualnie możesz kupić lepszy cooler.

:okulary:

Może…

alex77 jaką masz kartę graficzną?

Działo się tak kiedyś?

A ja bym tu na procka nie stawiał bo skoro idzie do tego momentu to naa procesor mi to nie wyglada. ja bym stawiał na brak jakiegos pliku (spróbuj zainstalowac z innego CD), lub padniety RAM ale jesli to RAM to powinien sie wylozyć przy kopiowaniu pliku mozesz jeszcze posprawdzać czy kondenstaory na płycie głównej nie są spuchnięte.

ja mialem bardzo podobny przypadek i okazało sie ze karata graficzna siadła i tylko zostawał uzyty tryb graficzny wtedy był zwis a w trybie tekstowym dzialała jak należy sprobój inna karte wsadzic na chwile mi sie to dziło jak tylko pokazał sie napis windows Xp

karta, pamiec zmieniana radiator z wentylatorem przeczyszczony, kondensatory cale ale mimo wszystko wydaje mi sie ze plyta główna padla narazie nie mam na podmianke wiec czekam jak go wylecze to dam znac co bylo pozdrawiam