Zawieszanie się kompa w czasie pisania czy przeglądania www

Witam,

Mam problem z komputerem, często łapie zwiechy tzw freezy. Freeza łapie głównie jak robię zwykłe rzeczy, czyli np przeglądanie internetu albo coś piszę. Nie przypominam sobie żeby problem występował podczas grania. Objawia się tym że kursor przestaje działać ale dźwięk leci, następnie odwiesza się ale kursor źle wskazuje, tzn np tam gdzie jest aktywny link powinna się pojawić łapka a jest dalej strzałka lub np na pulpicie jest znak który pojawia się przy rozciąganiu okna. Czasem jak sie zwiesi to tylko restart pomoże. Mam też tak że jak wyłączam komputer, to system się już zamknie a PC dalej działa - ale to sporadycznie.

Zrobiłem test pamięci RAM, programem memtest - zero błędów.

Przetestowałem komputer programem HeavyLoad - ponad godzina testowania i nic.

Myślałem że to dysk twardy. Kupiłem nowy i na nowo system postawiłem - dalej to samo. 500 zł w błoto.

Nie wiem co dalej robić. Jestem tak *** że mam ochotę kompa przez okno wyrzucić albo włożyć granat do środka i niech się dzieje wola Boska.

Zastanawiam się czy może być to wina myszki i jej słabej baterii - bo mi bateria trzyma niecały dzień. Mam myszkę Logitech G700. Nie mam innej myszki więc nie mam jak przetestować czy to to - postaram się załatwić zastępczą mysz.

Pozostałe podzespoły komputera to:

i5 2500K

AsRock Z68 Extreme3 Gen3

Pamięci 12GB Corsair 2x4GB i 2x2GB - wsadzone na przemian żeby nie było

Nvidia Msi GTX 560 Ti Hawk

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Dysk SSD Samsung 840 Pro 128GB

Dysk HDD Samsung 500GB

Przywróć domyślne ustawienia w BIOS, zmień myszkę, jak możesz to sprawdź napięcia na zasilaczu ( miernikiem ).

Hej, mam dokladnie ten sam problem

Mamy te same karty Nvidia Msi GTX 560 Ti Hawk

Jedynie co zawuwazyłem to przy właczonym MSI Afterburner i gdy jest " przyducha" i zwiecha ale gdy leci dzwiek…

potem odwiecha… no wiec i… wtedy zuzycie GPU spada do 0 i juz zostaje na poziomie 0 …

i z kazda chwila jest coraz gorzej…

Ma ktos jakis pomysł jak temu zaradzic ?