Zawieszanie sie kompa

Witam, mam przestraszny problem

Zaczeło sie wszystko nagle jakies dwa miesiace temu, komputer zaczał mi sie resetowac, po krótkim zawieszaniu sie po kazdorazowym właczeniu gry, w innych aplikacjach tak sie nie dzieje, to wszystko miało miejsce na platformie Xp.

Jako, że myslałem ze to sprzetowe a i tak miałem kupowac dysk to go zmieniłem i do tego karte graficzna ale awarie nie ustapiły po tych zmianach ;/

Zmieniłem tez zasilacz ale to nie miało zadnego znaczenia bo i tak sie wszystko wieszało ;/

Od miesiaca jestem również posiadaczem Ubuntu 8.04 na drugim dysku (tym starym) i sytuacja sie powtarza tez na linuksie …

właczam gre, ustawiam sobie wszystko, gracza, sterowanie czy co tam, daje play, pojawia sie gra i albo działą 5 sekund albo sie odrazu zawiesza ;/ nic nie mozna zrobic

Czy ktos wie o co w tym chodzi i czy to jest cos od biosu, bo tam tez grzebałem, jednak moim zdaniem jest dobrze ustawiony, bo cos tam kumam, a jesli to jednak bios to co poprzestawiac… moja wersja biosu to AMIBIOS 3.31, reszta podana nizej. Prosze o pomoc, bo mnie trafia juz :oops:

Zasilacz Megabajt =D> Wymień go. To szrot z czarnej listy zasilaczy.

Nie pytałem o opinie dla mojego zasilacza , poza tym działa i na kazdym innym sytuacja sie powtarzała a przetestowałem 3 róznych firm

Wszystkich no name?. Zazwyczaj resety są spowodowane zasilaczem. Rób jak chcesz…

a moze sie odezwac ktos, kto nie jest fanem zasilaczy i ktorych zycie sie wokol tego nie kreci ???

Nie istotne jaki mam zasilacz, skoro na kazdym tak samo sie zachowuje i tylko przy grach i to tez nie wszystkich (“xmoto” działa) … przy filmach, muzie juz nie !!

A możesz powiedzieć jakich firm zasilacze testowałeś? :smiley:

Dla domiutd , lista zasilaczy: http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Jeżeli na dwóch systemach tak się dzieje, to nie jest to wina systemu. Nie jest też wina dysku, bo Masz systemy na dwóch różnych. Odpada też karta graficzna, bo ją zmieniłeś. Zostaje płyta, procesor, pamięć i zasilacz. Pamięć sprawdź programem Memtest86, płytę wizualnie pod kątem uszkodzeń (wylane i spuchnięte kondensatory i podobne). Procesor, mało prawdopodobne, aby to on był problemem. Zostaje zasilacz, więc podaj co testowałeś, jak inni piszą.

Te zasilacze, które testował to:

Megabajt

Rubikon

Tracer

Mercury

:smiley:

Ja bym mu proponował jeszcze przetestować jakiegoś ModeCom FeelI :}

maniekz, przekomiczny dzołk … jak na Ciebie =D>

Do rzeczy, nazw nie pamietam tych zasilaczy jednak, jeden był pozyczony od kolegi, któremu wszystko działa bezproblemowo, wiec na bank to nie zasilacz!

Płyta główna ma dobre kondensatory, bo sprawdzałem ostatnio … zadnych uwypuklen czy wylewów

Procek, tez raczej nie, bo padałby przy innych obciazeniach a te gry nie sa tak wymagajace

Pamieci sa testowane, wczoraj, na memtest czy jakos tak i ZERO błedów ;/

Stawiam na jakies złe ustawienia w biosie, bo niemożliwe, zeby w 3 przypadkach zasilaczy występował ten sam bład

No to w BIOSie załaduj ustawienia optymalne.

Co do zasilaczy: zasilacz może u kogoś działać , ale może mieć za małą moc do Twojego konfigu (nie będzie np trzymał napięć). Zresztą sprawdź napięcia w programie Everest (lub w biosie, a najlepiej miernikiem).

domiutd , smieszny jestes …

Wiadomo że takie objawy są gdy zasilacz jest do bani.

Rób jak chcesz ale to na 100% zasilacz.

:x

Stawiam że Tracer, Codegen i Feel.

A gdzie i-box, Take.Me, NO-NAME 1200W z allegro ? :smiley:

Hhhmmm rzeczywiscie to nja 95% zasilacz ewentualnie cos z plyta ktora resetuje sie przy wyzszej temperaturze

No tak ale pan znaffca stwierdził że testował 7 codegenów i to na pewno nie od zasilacza.

Może zrobimy ankietę?:smiley: “Jakie to zasilacze?” a tak na serio domiutd jeżeli zależy Ci aby ktoś pomógł to postaraj się dostosować do wskazówek.

No właśnie. Po co się pyta skoro nie wierzy… zal.pl